Kaip įteisinti pirkėjo pinigų apsaugą perkant internetu?
2020.04.18
Svarstau dėl svetainės, kur žmonės galėtų derėtis ir pirkti prekes iš kitų žmonių, sukūrimo. Noriu realizuoti pirkėjo apsaugą, tam man reikės tarpininkauti tarp pirkėjo ir pardavėjo. Pirkėjas perves pinigus į mano sąskaitą, o mano sukurta sistema pinigus pardavėjui perves tik kai pirkėjas patvirtins, kad gavo prekę. Už šias paslaugas planuoju imti mokestį iš pardavėjo. Galvojau, kad galbūt tai galima būtų realizuoti pasirašant komisinę sutartį, bet internetu tai padaryti neįmanoma. Kaip įteisinti tokią veiklą ir kokia įteisinimo forma, pakaks individualios veiklos pagal pažymą ar būtinai reikės registruoti juridinį asmenį?
Temos: Teisė, Verslo pradžia.
Į klausimą atsakė:
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Giedrė Rimkūnaitė-Manke
Advokatė, ekspertė / Advokatų kontora „Glimstedt”
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Advokatė, ekspertė / Advokatų kontora „Glimstedt”
Publikavimo data: 2020-06-09 14:42
Pirmiausia noriu atkreipti dėmesį į tai, kad aprašyta veikla greičiausiai bus reguliuojama ir jai bus reikalinga mokėjimo įstaigos licencija. Plačiau...
Publikavimo data: 2020-06-09 14:42
Pirmiausia noriu atkreipti dėmesį į tai, kad aprašyta veikla greičiausiai bus reguliuojama ir jai bus reikalinga mokėjimo įstaigos licencija. Plačiau apie mokėjimo įstaigų licencijavimą ir taikomus kapitalo reikalavimus galima paskaityti Lietuvos banko svetainėje: https://www.lb.lt/lt/mokejimo-istaigu-steigimas-ir-licencijavimas#ex-1-1 Atitinkamai, vien dėl šios priežasties būtų reikalingas juridinis asmuo, atitinkantis kapitalo ir kt. reikalavimus. Dėl sutarčių sudarymo internetu – tai tikrai galima padaryti, naudojant elektroninius parašus. Pirmiausia siūlyčiau pasvarstyti dėl paties veiklos modelio, o tuomet galima parinkti tinkamas priemones.