Kada reikalingos etiketės?
2021.01.20
Noriu siūti ir pardavinėti vien tik Lietuvoje tokius tekstilinius gaminius: lininius maišelius, staltieses, rankšluosčius ir pan. internetu, mugėse. Ar reikia jiems etikečių (su audinio sudėtimi, priežiūros ženklais)?
Jei reikia, tai jas užsisakai ir prisiūni? Ar reikia, kad kažkas patikrintų, ar etiketė atitinka gaminio sudėtį? Ar reikia, kad praeitų kontrolės patikrinimą?
Temos: Verslo pradžia.
Į klausimą atsakė:
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Edita Naidaitė
Regionų koordinatorė / Versli Lietuva
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Regionų koordinatorė / Versli Lietuva
Publikavimo data: 2021-04-06 13:33
Jei ketinate pardavinėti tekstilės gaminius ES, jie turi atitikti ES ženklinimo reikalavimus. Paprastai jie turi būti paženklinti etikete, kurioje aiškiai...
Publikavimo data: 2021-04-06 13:33
Jei ketinate pardavinėti tekstilės gaminius ES, jie turi atitikti ES ženklinimo reikalavimus. Paprastai jie turi būti paženklinti etikete, kurioje aiškiai nurodoma visų naudotų tekstilės pluoštų sudėtis ir gyvūninės kilmės ne tekstilės dalys. Kiekvienas ES parduodamas tekstilės gaminys privalo būti paženklintas arba pažymėtas nurodant jo pluošto sudėtį. Tos etiketės turi būti gerai pritvirtintos ant gaminio, pavyzdžiui, prisiūtos. Šis reikalavimas taikomas visiems gaminiams, kuriuose tekstilės pluoštai sudaro ne mažiau kaip 80 % masės. Tekstilės gaminių etiketės ES yra privalomos tekstilės gaminiams, kuriuos ketinama pardavinėti galutiniams vartotojams. Įmonių tarpusavio prekybos atveju, tekstilės gaminių etiketes gali pakeisti arba papildyti pridedami prekybos dokumentai. Nacionalinės valdžios institucijos gali patikrinti, ar tekstilės gaminiai atitinka etiketėje pateikiamą informaciją, bet kurioje prekybos grandinės grandyje. Etiketėje: turi būti paaiškinta audinio sudėtis (mažėjančia procentine tvarka) tekstas turi būti aiškus ir įskaitomas, spaudmenys turi būti vienodi (toks pats šriftas, dydis ir stilius) informacija apie tekstilės sudėtį turi būti aiškiai atskirta nuo kitos informacijos, tokios kaip gaminio priežiūra Jei gaminius ketinate pardavinėti vienoje arba daugiau ES šalių, privalote išversti tekstą į visas oficialiąsias tos šalies kalbas, kurioje tekstilės gaminiai teikiami vartotojui. Tik tą tekstilės gaminį, kurį sudaro išimtinai vienos rūšies pluoštas, galite apibūdinti kaip „100 %", „grynas“ arba „visas“. Galite pasirinkti, ar vartoti tuos terminus ar, pavyzdžiui, 100 % medvilninių marškinėlių etiketėje paprasčiausiai nurodyti „medvilnė“. Galite naudoti tik tas tekstilės pluoštų rūšis ir pavadinimus, kurios nurodytos ES reglamento dėl tekstilės pavadinimų ir susijusio ženklinimo sąraše: http://bit.do/fPFiD. Jei norite savo tekstilės gaminius pažymėti pripažintu aukštos ekologinės kokybės ženklu, pasidomėkite, ar galite prašyti ir ES ekologinio ženklo: http://bit.do/fPFiL. Taip pat labai rekomenduojame susipažinti su Europos parlamento ir tarybos reglamentu (Nr. 1007/2011 2011 m. rugsėjo 27 d. dėl tekstilės pluoštų pavadinimų ir susijusio tekstilės gaminių pluoštų sudėties ženklinimo ir žymėjimo), kuriuo panaikinamos Tarybos direktyva (73/44/EEB) ir Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (96/73/EB bei 2008/121/EB); taip pat su Lietuvos vartotojų teisių apsaugos tarnybos dokumentu – „Ne maisto produktų ir vartotojų teisių apsaugos srityse teisės aktais nustatytų reikalavimų teminis sąvadas“ http://bit.do/fPFn8