...

Informacija dėl žvakių, smilkalų, kvapų namams gamybos

Žinių bazė

2020.04.18

Sveiki. Planuoju pradėti verslą, kuriame būtų kelios skirtingos veiklos, tai keramika ir žvakių, smilkalų bei kvapų namams gamyba. Įdomu ar galima suderinti šias veiklas registruojant tik vieną verslą? Taip pat nerandu informacijos kokie leidimai reikalingi norint gaminti žvakes, smilkalus, kvapus namams? Ar tokius produktus reikia siųsti į laboratorijas testavimui dėl saugumo/kenksmingumo patikrinimo? Taip pat, ar tokias veiklas galima vykdyti namuose ar reikėtų atskirų patalpų? Dėkui

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Sandra Barzdienė

Regionų koordinatorė / Versli Lietuva

Publikavimo data: 2020-06-05 10:20

Renkantis verslo formą reikia atkreipti dėmesį į keletą dalykų: užsiimti individualia veikla yra paprasčiau – nereikia steigti įmonės, kurti įmonės...

Publikavimo data: 2020-06-05 10:20

Renkantis verslo formą reikia atkreipti dėmesį į keletą dalykų: užsiimti individualia veikla yra paprasčiau – nereikia steigti įmonės, kurti įmonės valdymo struktūros, reikalingos mažesnės pradinės investicijos. Registruojant individualią veiklą ir norint vykdyti kelių skirtingų rūšių veiklą, reikia užpildyti vieną Fizinio asmens prašymą įregistruoti į mokesčių mokėtojų registrą, nurodant visas ketinamas vykdyti veiklos rūšis. 
Individuali veikla pagal pažymą yra kur kas lankstesnė, nes apima daugybę pačių įvairiausių veiklos rūšių (visą sąrašą rasite čia, kitu atveju skambinkite į Statistikos departamentą numeriu 8 5 236 4716 ir, nupasakoję planuojamos vykdyti veiklos pobūdį, atsakymą gausite iš karto). Pasirinkus šį būdą pajamų mokestį privaloma sumokėti nuo faktiškai gautų pajamų, pasibaigus metams. Priešingai nei verslo liudijimo įsigijimo atveju, vykdyti individualią veiklą pagal pažymą galima jau tą pačią dieną, kai teisingai užpildote ir pateikiate prašymą ją pradėti. Tai – ypač patogu. Be to, kartą gautos pažymos nereikia nuolat pratęsti. 
Ketinant Lietuvoje steigti įmonę, pirmiausia turėtumėte nuspręsti, kokios rūšies įmonė yra tinkamiausia Jūsų tikslams įgyvendinti. Reikėtų atsakyti sau į klausimą, ar norite dirbti (investuoti) vienas (-a), ar kartu su partneriu (-iais), taip pat, kokią veiklą planuojate vykdyti. Įvertinus norimą prisiimti riziką, galėtumėte rinktis ribotos atsakomybės įmonę – pavyzdžiui, uždarąją akcinę bendrovę ar mažąją bendriją, arba neribotos atsakomybės įmonę – individualią įmonę. Skirtingų teisinių formų įmonių skiriasi atsakomybės laipsnis, steigėjų skaičius, šių įmonių dalyvių (pvz., mažosios bendrijos narių, uždarosios akcinės bendrovės akcininkų, darbuotojų) iš įmonės gautų pajamų apmokestinimo tvarka. 

Jei jums pati pradžia, verta pasvarstyti ir apie galimybę pradėti nuo darbo pagal individualios veiklos pažymą, kurios registravimas nieko nekainuoja, įregistravimas ir išregistravimas trunka 1 d.d., apskaita paprasta, o jei tai pirmas registruojamas verslas – galima pasinaudoti VSD atostogomis metus laiko. 

Įvertinti verslo formos pasirinkimo kriterijus bei sužinoti pagrindinius mokesčius, taikomus kiekvienai verslo formai vienoje vietoje galite rasti VšĮ „Versli Lietuva“ tinklapyje: https://www.verslilietuva.lt/verslauk/verslo-formos-ir-mokesciai/. Visos verslo formos gali būti steigiamos elektroniniu būdu: https://www.verslilietuva.lt/verslauk/verslo-formos-ir-mokesciai/verslo-steigimo-proceduros/. 

Kalbant apie antrąją klausimo dalį – žvakių, kvapų namams, žolelių smilkalų, dekoracijų namams gamyba nepatenka į sąrašą, kuriam reikėtų specialių leidimų ar būtų taikomi ypatingi reikalavimai. Ženklinant ne maisto produktus, visų pirma, turite įsitikinti, kad visi rekvizitai yra gerai matomi, aiškūs ir neklaidinantys vartotojo. Be to, etiketės turi tvirtai laikytis, o tekstas – nenublukti ir neišsitrinti. Tai itin aktualu tuomet, jei prekė reikalauja ypatingų naudojimo sąlygų, pvz., yra veikiama aukštos arba žemos temperatūros, vandens, cheminių medžiagų ir pan. Lietuvoje parduodami produktai privalo būti ženklinami lietuvių kalba. Tekstas turi būti įskaitomas, o pateikta informacija – aiški ir suprantama. 
Ant etiketės būtina nurodyti pagrindinę informaciją, t. y.: prekės pavadinimą, gamintojo pavadinimą (arba prekės ženklą), kilmės šalį. Pirkėjas taip pat turi gauti informaciją apie prekės paskirtį, jos naudojimo taisykles ir ypatumus, laikymo sąlygas, tinkamumo naudoti terminą. Jei yra numatomos atsargumo priemonės, šios taip pat turi būti nurodytos ant prekės etiketės. Priklausomai nuo konkretaus produkto, ant jo turi būti nurodyti ir kiti ženklinimo rekvizitai, kurie yra nustatyti gamintojo deklaruojamame norminiame dokumente.
Daugiau informacijos apie ženklinimą rasite čia: http://www.vvtat.lt/maisto-produktai/maisto-produktu-zenklinimas/zenklinimas/175 ir https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.166589

Ekspertai

Sandra Barzdienė

Sandra Barzdienė

Regionų koordinatorė / Versli Lietuva

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.