...

Dėl naujų rūbų parduotuvės atidarymo gyvenamajame name

Žinių bazė

2014.05.31

Gyvenu Justiniškių rajone, gyvenamojo namo 1 aukšte, 3 -jų kambarių bute, iš kurių viename kambaryje, norėčiau atidaryti naujų rūbų parduotuvę, į kurią įėjimą padaryčiau per balkoną. Ar taip pasilegti galėčiau? Ko tam reikėtų ir kur turėčiau kreiptis?

Temos: , , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Publikavimo data: 2014-05-31 19:45

Norint padaryti tai, ką sumanėte, reikia žinoti, kad: 1. keičiasi buto vienos patalpos paskirtis, todėl būtina išspręsti paskirties problemą (gali...

Publikavimo data: 2014-05-31 19:45

Norint padaryti tai, ką sumanėte, reikia žinoti, kad:

1. keičiasi buto vienos patalpos paskirtis, todėl būtina išspręsti paskirties problemą (gali įvairūs būdai);
2. Norint įsirengti atskirą įėjimą per balkoną reikalingas projektas, savivaldybės architektūros skyriaus įgalioto asmens pritarimas jam;
3. Reikalingas namo kaimynų sutikimas, 1. įėjimo per balkoną projektui ir 2. parduotuvės įrengimui, nes atsiras klientų srautas.
Bet kuriuo atveju patarčiau kreipti į architektą, kuris paruoš įėjimo projektą ir patars dėl konkrečių žingsnių.
2011-10-12 LRV nutarimu Nr. 1178 patvirtintame statinio (jo patalpų) naudojimo ne pagal paskirtį atvejų ir tvarkos apraše nustatytas baigtinis sąrašas ekonominių veiklų, kurias daugiabučiame name ar jo gyvenamosiose patalpose galima vykdyti nekeičiant patalpų paskirties. Kadangi prekių (rūbų) pardavimas į galimų ekonominių veiklų sąrašą nekeičiant patalpų paskirties nėra įtrauktas, norint bute įrengti drabužių parduotuvę, turėsite keisti patalpų paskirtį (tai atskira tema, todėl konkretūs veiksmai detaliai nėra aptariami).
Patalpų paskirties keitimui reikalingas projektas, taip pat savivaldybės administracijos įgalioto tarnautojo rašytinis pritarimas parengtam projektui. Gavus pritarimą, reikės pateikti nustatytos formos deklaraciją Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai, atlikti kadastrinius matavimus bei įregistruoti naujai suformuotą patalpą VĮ “Registrų centras”.
Iš jūsų butui priklausančio balkono norint padaryti įėjimą į parduotuvę, jūs turėsite gauti name esančių patalpų bendraturčių sutikimą, kadangi tokiu būdu bus atliekama dalinė pastato rekonstrukcija ir balkonas yra laikomas bendrąja daline visų name esančių patalpų savininkų nuosavybe (LR CK 4.85 str.).
Vadovaujantis Statybos techninio reglamento nuostatomis, atidalijus gyvenamojo namo dalį patalpų, reikiamų parduotuvės įrengimui, ir suformavus parduotuvei skirtas patalpas atskiru nekilnojamojo turto objektu, bei pakeitus naujai suformuoto nekilnojamojo turto objekto paskirtį (gyvenamąją) į prekybos, gali būti įrengta parduotuvė gyvenamajame name.
Tačiau svarbu nepamiršti ir pritaikyti įėjimo žmonių su negalia reikmėms. Įėjimas į parduotuvę turi būti įrengtas taip, kad žmonėms su negalia galėtų savarankiškai patekti į parduotuvės vidų. Jei prie įėjimo bus tik laiptai, greta jų turi būti įrengtas nustatytų dydžių pandusas (nuožulnus šlaitas, leidžiantis į parduotuvės patalpas patenki žmonėms su negalia).

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.