...

Akcinės Bendrovės atidarymas Lietuvoje, gyvenant užsienyje

Žinių bazė

2021.01.28

Ar įmanoma registruoti įmonę Lietuvoje, o vykdyti veiklą užsienyje? Turiu omenyje internetinę parduotuvę. Gyvenu užsienyje, bet norėčiau atsidaryti internetinę parduotuvę, tik nežinau, kaip viskas turetų atrodyti dėl mokesčių mokejimo ir pan. Ir ar išvis įmanoma įregistruoti veiklą Lietuvoje, jeigu aš ten negyvenu?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Erika Karalaitienė

Regionų koordinatorė / Versli Lietuva

Publikavimo data: 2021-04-06 13:29

Norint Lietuvoje steigti įmonę, įmonės steigėjas neprivalo būti čia deklaravęs gyvenamosios vietos, taigi steigėjo adresas gali būti ir užsienio valstybės...

Publikavimo data: 2021-04-06 13:29

Norint Lietuvoje steigti įmonę, įmonės steigėjas neprivalo būti čia deklaravęs gyvenamosios vietos, taigi steigėjo adresas gali būti ir užsienio valstybės adresas. Tačiau atkreiptinas dėmesys, kad buveinės adresas turi būti registruotas Lietuvoje. Elektroniniu būdu steigiant įmonę, steigėjas turi turėti kvalifikuotą elektroninį parašą. Jeigu patalpos nėra steigėjo asmeninė nuosavybė, patalpų savininkas taip pat turėtų elektroniniu parašu pasirašyti sutikimą naudoti patalpas buveinei registruoti. Įmones Lietuvoje įregistruoja VĮ „Registrų centras“. Daugiau informacijos apie juridinio asmens steigimą rasite čia: https://www.registrucentras.lt/p/671 Veiklą galėsite vykdyti tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Elektroninė parduotuvė suteikia galimybes prekiauti visame pasaulyje, nepriklausomai nuo šalies, kurioje gyvenate. Lietuvoje įmonių mokami mokesčiai priklauso nuo veiklos rūšies, uždirbto pelno, darbuotojų ir pan. Įmonės turi mokėti pelno mokestį (PMĮ), pridėtinės vertės mokestį (PVM) ir kitus mokesčius, nustatytus Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymo 13-tame straipsnyje. Dėl mokesčių Jūsų konkrečiu atveju, galite pasikonsultuoti paskambinę Valstybinės mokesčių inspekcijos trumpuoju numeriu 1882 arba pateikti e. paklausimą per „Mano VMI“, naudojantis paslauga „Paklausimų teikimas“. Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) bei Valstybinio socialinio draudimo (VSD) įmokas administruoja ir šių įmokų mokėjimo klausimais konsultuoja SODRA trumpuoju numeriu 1883 (interneto svetainė www.sodra.lt).

Ekspertai

Erika Karalaitienė

Erika Karalaitienė

Regionų koordinatorė / Versli Lietuva

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.