...

Vykdant individualią veiklą pagal pažymą su jungtinės veiklos sutartimi ar pakanka vieno kasos aparato?

Žinių bazė

2013.09.04

Abi turime individualios veiklos pažymas, šį rudenį bus jau 2 metai kaip vykdome veiklą ir reikalingi kasos aparatai, kadangi patalpos labai mažos tai ieškome būdų kaip susitalpinti, tai ir radau šią ‘jungtinę veiklą (partnerystę), šiaip atrodo, kad viskas daugmaž ir aišku, tik kaip su kasos apartu, ar jo užtektų vieno, ar reikėtu dviejų?
Dėkoju už atsakyma.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Publikavimo data: 2013-09-04 21:48

Kasos aparatų diegimo ir naudojimo tvarka nustatyta Kasos aparatų diegimo ir naudojimo tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m....

Publikavimo data: 2013-09-04 21:48

Kasos aparatų diegimo ir naudojimo tvarka nustatyta Kasos aparatų diegimo ir naudojimo tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. rugpjūčio 13 d. nutarimu Nr. 1283 „Dėl Kasos aparatų diegimo ir naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (Žin., 2002, Nr. 82-3522, toliau – Aprašas).

Tuo atveju, jei pagal Aprašo nuostatas individualią veiklą vykdančiam gyventojui nustatyta prievolė gaunamoms pajamoms apskaityti naudoti kasos aparatą, tai kasos aparatą turi naudoti tik tas ūkio subjektas, kurio vardu jis užregistruotas teritorinėje valstybinėje mokesčių inspekcijoje (Aprašo 14 punktas), išskyrus tam tikrus atvejus.

Tačiau pažymėtina, kad pagal Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (toliau − CK) nuostatas, asmenims numatyta galimybė veikti jungtinės veiklos (partnerystės) sutarties pagrindu, o bendrus reikalus gali tvarkyti vienas iš partnerių arba visi partneriai kartu. Esant santykiams su trečiaisiais asmenimis, partnerio teisė sudaryti sandorius visų partnerių vardu patvirtinama kitų partnerių išduotu įgaliojimu arba jungtinės veiklos sutartimi. Tokiu atveju, kaip nurodyta CK 6.971 straipsnio 3 dalyje, už bendro turto apskaitą atsakingas vienas iš partnerių, paskirtas visų partnerių bendru sutarimu. Todėl, vadovaujantis minėtomis nuostatomis, individualią veiklą vykdantys asmenys, veikiantys jungtinės veiklos (partnerystės) pagrindu, gali naudoti vieną kasos aparatą, kuris būtų skirtas vykdomos veiklos pajamoms apskaityti.

Ekspertai

Tomas Čepulis

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.