...

Vartotojų skaičiavimo technologija ir analizė

Žinių bazė

2020.09.03

Kuriame vartotojų skaičiavimo technologiją, kuri leistų ne tik skaičiuoti srautą, išeinančius ir įeinančius žmonių srautus, bet ir stebėti kuriose zonose (parduotuvėje) jie ilgiausia užsibūna, kiek laiko praleidžia, pagal kūno formą priskirti ar tai moteris, vyras, vaikas, koks apytiksliai amžius, panašiai kaip „hotjar”, tik stacionarioje parduotuvėje. Analizuoti ir pateikti susistemintus duomenis, kurie iš jų nusipirko, t. y. nuėjo prie kasos ir kokiose zonose vaikščiojo, taip galima sugretinti, kad pirko vieną daiktą, bet dar domėjosi šiuo ir šiuo. Tačiau klausimai kyla dėl taikomo BDAR, ar tam reikia papildomo sutikimo, jei renkami ne asmeniniai duomenys, o tik vėliau apibendrinami? Kaip mums apsisaugoti nuo pažeidimų ir sklandžiai įgyvendinti sumanytą technologiją, kurią galima būtų išsinuomuoti, nusipirkti. ar patys teiktumėme paslaugas ir nesukeltume teisinių duomenų apsaugos problemų?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Andrius Pranckevičius

Advokatas, vadovaujantis partneris / BALTICLAW

Publikavimo data: 2020-10-05 15:29

Atsakant į Jūsų klausimą, visų pirma, norėtume atkreipti dėmesį, jog Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas nenumato baigtinio sąrašo duomenų, kurie yra...

Publikavimo data: 2020-10-05 15:29

Atsakant į Jūsų klausimą, visų pirma, norėtume atkreipti dėmesį, jog Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas nenumato baigtinio sąrašo duomenų, kurie yra laikomi asmens duomenimis. Remiantis ES Reglamentu Nr. 2016/679 nurodytina, kad asmens duomenimis yra laikoma bet kokia informacija apie fizinį asmenį, kurio tapatybė nustatyta arba ją galima tiesiogiai ar netiesiogiai nustatyti iš vardo, pavardės, asmens kodo, adreso, fizinių, fiziologinių ar kitų duomenų. Šiuo konkrečiu atveju reikėtų, visų pirma, įvertinti visus duomenis, kuriuos konkrečiai rinktų įrenginys ir iš kurių nustatinėtų asmenų lytį, amžių ir pan. Tuo atveju, jei iš renkamų duomenų būtų įmanoma identifikuoti konkretų asmenį, įėjusį į parduotuvę, būtų laikoma, jog įrenginys renka asmens duomenis, todėl turėtų būti tinkamai įgyvendinamas asmens duomenų apsaugos reglamentas bei jo nuostatos - t. y. turėtumėte gauti į parduotuvę įeinančių asmenų sutikimus, informuoti apie atliekamą stebėjimą statistikos tikslais ir pan. Šiame atsakyme yra pateikta bendro pobūdžio informacija, norint gauti išsamią konsultaciją, siūlome kreiptis į teisininką.

Ekspertai

Andrius Pranckevičius

Andrius Pranckevičius

Advokatas, vadovaujantis partneris / BALTICLAW

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.