...

Vaikų žaidimų kambario steigimas

Žinių bazė

2016.10.24

Noriu įrengti žaidimų kambarį, bei vietą švęsti gimtadieniams. Maisto mes netieksime, turesime tik kavos apatatą. Ar galėčiau šiam versliui pritaikyti jau egzistuojančią, bet šiuo metu veiklos nevykdančią UAB? Ar būtų paprasčiau dirbti su IĮ ar patentu?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Lina Kalinauskaitė

Projektų vadovė / VšĮ Versli Lietuva

Publikavimo data: 2016-10-24 09:09

Veiklą vykdyti galite su jau egzistuojančia UAB. Individualios įmonės steigti nepatartume, nes ji yra neribotos civilinės atsakomybės, tad savininkas atsakytų...

Publikavimo data: 2016-10-24 09:09

Veiklą vykdyti galite su jau egzistuojančia UAB. Individualios įmonės steigti nepatartume, nes ji yra neribotos civilinės atsakomybės, tad savininkas atsakytų visu savo turimu turtu. Tuo tarpu pagal verslo liudijimą šios veiklos vykdyti nėra galima.
Nuo 2016 m. lapkričio 1 d. įsigaliojo naujas teisės aktas, kuris apibrėžia reikalavimus vaikų žaidimų kambario įrengimui, prietaisams bei jų priežiūrai. Naujoji higienos norma HN 131:2015 „Vaikų žaidimų aikštelės ir patalpos. Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“ neįpareigoja verslo subjektų gauti leidimą – higienos pasą, tačiau įrengiant patalpas reikia vadovautis nustatytais reikalavimais. Su higienos norma galite susipažinti čia.

Jei vaikų žaidimų kambaryje bus teikiamos maitinimo paslaugos, veiks kavinė ar bus parduodami kokie nors maisto produktai bei gėrimai, reikia gauti Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą. Šis pažymėjimas yra suteikiamas tada, kai yra išpildomi reikalavimai patalpoms. Kadangi pardavinėsite kavą, arbatą, sultis, bandeles, saldumynus ar kitus gaminius, kurių patys negaminsite, o tik pirksite iš tiekėjų, tuomet atskiros patalpos gali ir neprireikti, tačiau maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimas vis tiek yra reikialingas. Svarbu, kad maisto laikymo vietoje būtų užtikrinta temperatūra bei švara. Su Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo išdavimo procedūra galite susipažinti čia. Kai kurie žaidimų kambariai maitinimo klausimą išsprendžia taip, jog įrengia virtuvę, kurioje patys klientai gaminasi maistą. Tokiu atveju nereikia gauti minėto pažymėjimo.

Jei planuosite kabinti išorinę reklamą ar iškabą su žaidimų kambario pavadinimu, reikės šią iškabą suderinti su vietine savivaldybe ir gauti išorinės reklamos leidimą. Leidimo kaina priklausys nuo iškabos dydžio bei vietos. Dėl detalesnės informacijos apie leidimo išdavimą reikia kreiptis į konkrečią savivaldybę, kurioje planuojate vykdyti veiklą.
Daugiau informacijos apie reikalavimus vaikų žaidimo kambariui, darbuotojų įdarbinimą bei apskaitą rasite šioje verslo atmintinėje čia.

Ekspertai

Lina Kalinauskaitė

Lina Kalinauskaitė

Projektų vadovė / VšĮ Versli Lietuva

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.