...

UAB steigimas Lietuvoje ir veikla kitoje ES šalyje

Žinių bazė

2021.07.05

Lietuvoje planuojama atidaryti UAB bendrovė, susijusi su statybų sektoriumi atliekant vidaus apdailas. Bet sutartis norima pasirašyti ir darbus atlikti Vokietijoje. Tai norėčiau pasiteirauti – jei įmonė, kaip juridinis asmuo veikianti Lietuvoje, bet veiklą vykdo kitoje ES šalyje (šiuo atveju – Vokietijoje), kaip yra mokami mokečiai?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Audrius Rubinas

Verslo finansų valdymo konsultantas ir treneris / MB Pelningi Sprendimai

Publikavimo data: 2021-08-28 17:32

Sveiki, Lietuvos įmonei vykdant projektus kitoje valstybėje gali tekti mokėti PVM, GPM, PM mokesčius toje šalyje kurioje vykdomas projektas. Viskas...

Publikavimo data: 2021-08-28 17:32

Sveiki, Lietuvos įmonei vykdant projektus kitoje valstybėje gali tekti mokėti PVM, GPM, PM mokesčius toje šalyje kurioje vykdomas projektas. Viskas priklauso nuo projekto trukmės ir veiklos pobūdžio. Teikiant su nekilnojamaisiais pagal prigimtį daiktais susijusias paslaugas, kyla prievolė registruotis kaip PVM mokėtoju toje valstybėje, kurioje paslaugos teikiamos. Pagal Lietuvos ir Vokietijos pasirašytą ir taikomą dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartį steigti nuolatinę buveinę Vokietijoje reikėtų, jeigu veikla būtų vykdoma ilgiau kaip 9 mėnesius. Įsteigus nuolatinę buveinę Vokietijoje, GPM, PM bus skaičiuojami ir mokami Vokietijoje. PVM mokėjimas priklausys, kokio tipo paslaugas teiksite. Dėl valstybinio socialinio draudimo įmokų, komandiruojamiems darbuotojams privalėsite pasirūpinti A1 froma (plačiau https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.375620/asr ).

Ekspertai

Audrius Rubinas

Audrius Rubinas

Verslo finansų valdymo konsultantas ir treneris / MB Pelningi Sprendimai

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.