...

Sveiki, noriu užsiimti veikla – mamyčių turgus

Žinių bazė

2013.10.28

Noriu suorganizuoti prekyba, mainus vaikučių išaugtais rūbeliais,vežimėlius ir šiaip nereikalingus daiktelius, kad galėtų mamytės parduoti už minimalią kainą, rinkti pinigus už salės nuomą, už vietą iš mamyčių, ko man reiktų tokiai veiklai organizuoti ar reikia kokių leidimų?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Audrius Slažinskas

Vyresnysis teisininkas / „SPC legal”

Publikavimo data: 2013-10-28 15:06

Sveiki, kalbant apie Jūsų minimą veiklą, reikėtų atkreipti dėmesį į keletą aspektų. Pirma, svarbu yra vieta, kurioje Jūs ketinate vykdyti...

Publikavimo data: 2013-10-28 15:06

Sveiki, kalbant apie Jūsų minimą veiklą, reikėtų atkreipti dėmesį į keletą aspektų.

Pirma, svarbu yra vieta, kurioje Jūs ketinate vykdyti „mamyčių turgelio“ veiklą. Jei tai bus vieša vieta, atitinkamus leidimus prekybai, jos organizavimui turėtumėte gauti iš miesto savivaldybės. Jei prekybos vieta bus mokyklos salė, turėtumėte gauti leidimą iš mokyklos vadovybės. Nuomojant privačias patalpas užtenka patalpų savininko sutikimo.

Antra, svarbu yra tai, ar jūs šią veiklą ketinate organizuoti visuomeniniais pagrindais ir tikslais, ar siekiant pelno. Jei jūsų tikslas yra tik sukviesti prekybininkus, suteikti jiems patalpas, kuriose jie galėtų pardavinėti Jūsų minimus daiktus, jokio specialaus leidimo tam nereikia. Kita vertus, jei iš šios veiklos Jūs siekiate gauti pelno (per rinkliavas iš mamų ar kokiu kitu būdu), Jums reikės išsiimti Valstybinės mokesčių inspekcijos išduodamą individualios veiklos pažymą bei mokėti visus priklausančius mokesčius (VSD, PSD, GPM).

Kalbant apie leidimus prekiautojams (-oms), atkreiptinas dėmesys ir į tai, kad norint prekiauti asmeniniais daiktais (tokia prekyba, kokią Jūs apibūdinote), leidimai nėra reikalingi, tačiau jei prekiaujama (perpardavinėjami) daiktai, kurie nėra asmeniniai, privaloma įsigyti verslo liudijimą prekybai (jei išduodami nors ir vienai dienai).

Ekspertai

Audrius Slažinskas

Audrius Slažinskas

Vyresnysis teisininkas / „SPC legal”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.