...

Šeimos dienos centro kūrimas

Žinių bazė

2013.02.04

Domintų, kokie įstatymai reglamentuotų tokios įstaigos kūrimą, bei ar reikalingi kokie nors leidimai iš valstybinių institucijų ir, jei taip, tai kokie?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Publikavimo data: 2013-02-04 23:17

Paprastai šeimos dienos centrai teikia socialines ir ugdymo paslaugas socialiai remtinoms, rizikos grupės bei socialinių, psichologinių ir kitokių problemų turinčioms...

Publikavimo data: 2013-02-04 23:17

Paprastai šeimos dienos centrai teikia socialines ir ugdymo paslaugas socialiai remtinoms, rizikos grupės bei socialinių, psichologinių ir kitokių problemų turinčioms šeimoms ir jų vaikams. Atsižvelgiant į tokių centrų tikslus ir veiklos pobūdį, šeimos dienos centrui geriausiai tiktų viešosios įstaigos teisinė forma. Be to, viešoji įstaiga gali būti paramos gavėja ir gautą paramą naudoti viešosios įstaigos veiklos tikslams. Viešųjų įstaigų steigimą ir veiklą reglamentuoja LR Viešųjų įstaigų įstatymas. Daugiau apie viešosios įstaigos steigimą galite rasti čia http://www.bznstart.lt/klausimai/teise/88/Nuo-ko-pradeti-norint-miestelyje-isteigi-privacia-mokyklele-dienos-centra

Leidimų ir/ar licencijų reikalingumas priklauso nuo šeimos dienos centro ketinamos vykdyti veiklos. Pavyzdžiui, jeigu šeimos dienos centras teiks ugdymo ir/ar apgyvendinimo paslaugas, bus reikalinga gauti leidimą-higienos pasą; jei teiks maitinimo paslaugas, bus reikalingas maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimas ir pan. Priklausomai nuo šeimos dienos centro ketinamų teikti ugdymo paslaugų, gali tekti parengti ir patvirtinti ugdymo programą pagal Švietimo ir mokslo ministerijos nustatytą atitinkamos programos kriterijų aprašą.

Ekspertai

Gintautas Bartkus

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.