...

Rūbų, įsigytų ES, prekyba Lietuvoje

Žinių bazė

2013.01.08

Tam tikrų firmų rūbus įsigyju ES šalyse iš mažmeninkų. Tiesiog perku kaip fizinis asmuo ir gaunu čekį. Turiu individualios veiklos pažymą. Ar galiu įsigytus rūbus ES, laisvai pardavinėti internetu Lietuvoje, nors kai kurių prekinių ženklų atstovai jau yra Lietuvoje (prekiniai ženklai netokie kaip Boss, D&G, Lacoste ir pan.)? Ar nenusižengiu įstatymams? Ar man būtina turėti kažkokį gamintojo ar jo atstovo Lietuvoje leidimą prekiauti jų ženklo rūbais? Ar gali pats gamintojas ar atstovas drausti man tokią veiklą? Jeigu prekiauti galiu laisvai, tokiu atveju man užtenka individualios veiklos pažymėjimo, prekių įsigijimo dokumento (čekio ar sąskaitos faktūros) ir teisingo prekių (rūbų) ženklinimo? Taip?
O kaip su rūbų pateikimu? Ar galiu naudoti gamintojo nuotraukas?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Publikavimo data: 2013-01-08 18:59

Prieš pradedant prekiauti iš ES įsigytais rūbais siūlome išsiaiškinti ar prekių ženklai yra registruoti Lietuvoje. Kadangi prekės, pažymėtos kitiems asmenims...

Publikavimo data: 2013-01-08 18:59

Prieš pradedant prekiauti iš ES įsigytais rūbais siūlome išsiaiškinti ar prekių ženklai yra registruoti Lietuvoje. Kadangi prekės, pažymėtos kitiems asmenims priklausančiais prekių ženklais, kurie registruoti Lietuvoje, yra teisėtai įsigytos Europos Sąjungos teritorijoje, pavyzdžiui, Lenkijoje, galioja vadinamoji teisių išsėmimo taisyklė, kuri reiškia, kad ženklo registracija nesuteikia jo savininkui teisės uždrausti kitam asmeniui žymėti juo prekes, kurios paties ženklo savininko arba jam sutikus yra pažymėtos ir išleistos į Europos Bendrijos rinką. Tokiomis prekėmis galima prekiauti kitose Europos Sąjungos valstybėse be prekių ženklo savininko sutikimo.

Jeigu prekes įsigytos už Europos Sąjungos ribų, pavyzdžiui, JAV, prekių ženklo savininkas turi teisę uždrausti prekiauti tokiomis prekėmis. Tokiu atveju reikia gauti prekių ženklo savininko sutikimą, kuris gali būti suteiktas licencinės sutarties arba franšizės sutarties forma. Negavus tokio sutikimo rizikuojama sulaukti reikalavimo nutraukti naudojimą ir atlyginti nuostolius.

Taigi prieš perkant tokias prekes reikia įsitikinti, ar jos teisėtai yra ES rinkoje, t. y. reikia prašyti dokumentų, patvirtinančių, kad pats gamintojas (jo įgaliotas asmuo) jas pardavė į ES rinką. Visa rizika dėl prekių ženklo savininko teisių pažeidimo tenka jų pardavėjui, t. y. tam, kuris parduoda prekes vartotojams. Jeigu atsitiktų taip, kad pardavėjas buvo apgautas jam prekes pardavusio asmens dėl jų kilmės, yra galimybė reikalauti, kad jis atlygintų nuostolius, tačiau tik tuo atveju, jeigu prekės buvo įsigytos legaliai.

Gauti sutikimą prekiauti gerai žinomų prekių ženklų gamintojų prekėmis nėra paprasta, nes jie kelia didelius reikalavimus tarpininkams. Tokiais atvejais patariama tokias prekes įsigyti iš tarpininkų, kurie jau turi teisę prekėmis prekiauti ES teritorijoje.

Dėl gamintojo nuotraukų naudojimo informuojame, kad bet koks kūrinio originalo ar jo kopijų panaudojimas be autoriaus, jo teisių perėmėjo ar jo tinkamai įgalioto asmens leidimo yra laikomas neteisėtu. Priešingu atveju, autorius įgyja teisę į padarytos žalos bei nuostolių atlyginimą bei teisę reikalauti nutraukti tokį teisių pažeidimą. Tačiau tai taikoma tik nuotraukoms, kurios yra kūrybinės veiklos rezultatas. Jeigu nuotraukoje yra tik rūbas, jas naudoti galima.

Ekspertai

Vilija Viešūnaitė

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.