...

Planuoju individualią veiklą pagal pažymą, prekyba internetinėje parduotuvėje. Ar galima sugalvoti pavadinimą ir niekur jo neregistruoti arba kur užregistruoti kaip įmonės pavadinimą.

Žinių bazė

2013.06.10

Radau, kad rašote, “Svarbu paminėti, kad net ir tuo atveju, jeigu užsiimate individualia veikla pagal pažymą, galite susigalvoti pavadinimą. Siekiant apsaugoti Jūsų sugalvotą unikalų pavadinimą nuo kitų asmenų ketinimo šį nesąžiningai pasisavinti, siūlome pavadinimą registruoti ne kaip įmonės pavadinimą, bet kaip prekių ženklą, t.y. paduoti paraišką į LR Valstybinį patentų biurą

Skamba, kad tik siūlote užregistruoti LR Valstybinį patentų biure. Klausimas ar privaloma kur nors registruoti, ar įmonių registre, nors kažkas atrodo rašė, kad ten registravo su IDV pagal pažymą.? Ar pirma reiktų užregistruoti veiklą ar pavadinimą, ar tai nusirašytų į sąnaudas?
Ačiū už atasakymus

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Publikavimo data: 2013-06-10 00:54

Individuali veikla yra patogus būdas pradėti verslą nesteigiant įmonės (pvz. UAB, AB, IĮ). Tereikia įsigyti verslo liudijimą arba užsiregistruoti VMI...

Publikavimo data: 2013-06-10 00:54

Individuali veikla yra patogus būdas pradėti verslą nesteigiant įmonės (pvz. UAB, AB, IĮ). Tereikia įsigyti verslo liudijimą arba užsiregistruoti VMI ir gauti pažymą. Atsižvelgiant į tai, vykdant individualią veiklą ir sugalvojus pavadinimą šis nebus registruojamas įmonių registre, kadangi jame registruojami įmonių pavadinimai.

Paminėtina, kad Jūs neprivalote savo sugalvoto pavadinimo registruoti kaip prekių ženklo LR Valstybiniame patentų biure. Tačiau, priešingu atveju, Jūs neteksite galimybės apsaugoti naudojamo prekių ženklo, tuo pačiu ir pavadinimo, nuo kitų asmenų ketinimo šį nesąžiningai pasisavinti, pavyzdžiui įsteigti įmonę tokiu pat pavadinimu.

Informuojame, kad prekių ženklo teisinė apsauga grindžiama principu „kas pirmas laike, tas pirmas teisėje“. Tai reiškia, pirmas įregistravęs ženklą, pirmas įgyja teisės aktuose garantuojamas ženklo savininko teises.

Ekspertai

Vilija Viešūnaitė

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.