...

Planšetinių kompiuterių importas iš Kinijos

Žinių bazė

2013.03.15

Kaip importuoti prekes iš Kinijos? Kokių žingsnių turėčiau imtis norėdamas siųstis planšetinius kompiuterius iš Kinijos ir juos pardavinėti internetinėje erdvėje? Kokia veiklos forma patogiausia pradedant nedideliu mastu? Kokie reikalavimai šiai veiklai?
Prekės bus siunčiamos DHL siuntėjui apmokant visas siuntimo išlaidas.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Publikavimo data: 2013-03-15 12:47

Veiklos įteisinimas visuomet yra pirmasis žingsnis pradedant bet kokią veiklą. Priklausomai nuo veiklos pobūdžio veiklą įteisinti galima įvairiais būdais. Nagrinėjamu...

Publikavimo data: 2013-03-15 12:47

Veiklos įteisinimas visuomet yra pirmasis žingsnis pradedant bet kokią veiklą. Priklausomai nuo veiklos pobūdžio veiklą įteisinti galima įvairiais būdais. Nagrinėjamu atveju patogiausias veiklos įteisinimo būdas – juridinio asmens steigimas.

Priklausomai nuo juridinio asmens formos (UAB, MB, IĮ ir kt.) juridinį asmenį paprastai ir greitai galima įsteigti Juridinių asmenų registro internetiniame puslapyje.
Kadangi bus vykdomas prekių (planšetinių kompiuterių) importas, kitas žingsnis po juridinio asmens įsteigimo yra EORI (ekonominių operacijų vykdymo) kodo gavimas. EORI kodas suteikiamas prisiregistravus Muitinės prievolininkų registre. Prašymas gauti EORI kodą gali būti pateikiamas teritorinei muitinei, kurios veiklos zonai priklauso pareiškėjas.
Po juridinio asmens įsteigimo VMI įmonės steigimo dokumentuose nurodytu adresu atsiunčia formas, kurias įsteigta įmonė užpildo ir pateikia VMI.

Patogiausia juridinio asmens forma vykdant planšetinių kompiuterių importą – mažoji bendrija (toliau – MB), taip pat svarstytinas individualiosios įmonės (toliau – IĮ) variantas, mažiausiai patogi juridinio asmens forma – uždaroji akcinė bendrovė (toliau – UAB).

Pagrindinis MB pranašumas prieš IĮ yra tas, kad MB yra ribotos civilinės atsakomybės juridinis asmuo (t. y. įmonė už prievoles atsako tik savo turtu), tuo tarpu IĮ yra neribotos civilinės atsakomybės juridinis asmuo (t. y. įmonė už prievoles atsako savo ir savininko turtu). Pritrūkus lėšų vykdyti veiklai į MB galima priimti naujų narių, o IĮ kapitalo didinimo galimybės yra ribotos ir apsiriboja savininko turimu asmeniniu kapitalu.

Lyginant UAB ir MB pranašumus bei trukūmus pažymėtina, kad steigiant MB nėra minimalaus kapitalo reikalavimo, o steigiant UAB reikia turėti 10 000 Lt. Atkreiptinas dėmesys, kad UAB privalo turėti vadovą, su kuriuo sudaroma darbo sutartis, tuo tarpu MB valdyti galima ir neturint vadovo.

Sprendžiant juridinio asmens patogumo klausimą ne paskutinėje vietoje yra ir mokesčių teisės klausimai. Jei bus steigiama IĮ arba MB, mokesčiai, kuriuos įmonė turės mokėti, – pelno mokestis, PVM (jei įmonės gautos pajamos pasieks 155 000 Lt), kiti mokesčiai. Svarbus skirtumas: jei pinigai išmokami dividentų forma MB nario gautos pajamos apmokestinamos 20 proc. GPM, tuo tarpu IĮ savininko 15 proc. GPM. Tačiau MB steigėjas gali tapti MB vadovu ir jam išmokamos sumos pagal paslaugų sutartį apmokestinamos 15 proc. GMP. Todėl apibendrinant išdėstytus argumentus racionaliausias sprendimas pradedant importuoti planšetinius kompiuterius nedideliais skaičiais yra MB steigimas.

Specifinių reikalavimų, tokių kaip licencijos gavimas, tokiai veiklai nėra. Taip pat nėra specifinių reikalavimų planšetinių kompiuterių laikymui ir siuntimui.

Ekspertai

Dr. Tomas Bagdanskis

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.