...

Plagiatas

Žinių bazė

2021.09.16

Aš turiu sukūrusi savo blogą. Pamačiau, kad kitoje svetainėje nukopijuota nemaža dalis mano parašyto teksto. Kada plagiatas gali būti laikomas autorinių teisių pažeidimu?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Andrius Pranckevičius

Advokatas, vadovaujantis partneris / BALTICLAW

Publikavimo data: 2021-09-24 15:50

Remiantis LR autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo nuostatomis be kūrinio autoriaus ar kito šio kūrinio autorių teisių subjekto leidimo...

Publikavimo data: 2021-09-24 15:50

Remiantis LR autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo nuostatomis be kūrinio autoriaus ar kito šio kūrinio autorių teisių subjekto leidimo ir be autorinio atlyginimo, tačiau nurodžius, jeigu tai įmanoma, naudojamą šaltinį ir autoriaus vardą, leidžiama: 1. fiziniam asmeniui išimtinai savo asmeniniam naudojimui nekomerciniais tikslais atgaminti teisėtai išleisto ar viešai paskelbto kūrinio egzempliorių; 2. nekomerciniais tikslais, teisėtai išleistą ar viešai paskelbtą kūrinį atgaminti, išleisti, adaptuoti ir viešai skelbti, įskaitant padarymą viešai prieinamu kompiuterių tinklais (internete), jeigu tuo kūriniu galės naudotis ir prieigą prie jo turės tik neįgalieji. 3. nekomerciniais tikslais atgaminti, viešai skelbti ir viešai atlikti kūrinį religinių apeigų metu. 4. atgaminti ir viešai skelbti kūrinį visuomenės saugumo tikslais arba siekiant užtikrinti valstybės valdžios, valdymo ar teismo proceso veiksmų atlikimą arba pranešimą apie juos. 5. nekomerciniais tikslais atgaminti bibliotekose, mokymo įstaigose, muziejuose arba archyvuose esančius kūrinius. 6. kaip pavyzdį nekomerciniais mokymo ir mokslinių tyrimų tikslais atgaminti, viešai paskelbti ir viešai rodyti nedidelius teisėtai išleistus ar viešai paskelbtus kūrinius ir trumpas teisėtai išleistų ar viešai paskelbtų kūrinių ištraukas. 7. Taip pat, kūrinį galima panaudoti be autoriaus sutikimo, tinkamai jį cituojant. Visais kitais atvejais, kūriniai gali būti naudojami tik tada, kai leidžia teisių turėtojas ir jam yra mokamas atlyginimas. Panaudojus kūrinį be autoriaus sutikimo turėtų būti kreipiamasi dėl pažeistų teisių gynimo, atitinkamai pažeidėjui gali būti skiriama bauda. Atkreipiame dėmesį, jog tai yra bendro pobūdžio konsultacija, dėl detalios situacijos analizės siūlytume pasikonsultuoti su teisininku.

Ekspertai

Andrius Pranckevičius

Andrius Pranckevičius

Advokatas, vadovaujantis partneris / BALTICLAW

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.