...

Pirkti rūbai iš trečiųjų asmenų

Žinių bazė

2013.05.03

Kokių dokumentų reikia norint atidaryti rūbų parduotuvę, kurioje būtų perparduodami nauji rūbai pirkti užsienyje iš trečiųjų asmenų?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Publikavimo data: 2013-05-03 01:33

Prieš atidarant parduotuvę, reikėtų apsispręsti, kaip vykdysit savo verslą – individualiai ar tam tikslui steigiant juridinį asmenį. Nuo to priklausys...

Publikavimo data: 2013-05-03 01:33

Prieš atidarant parduotuvę, reikėtų apsispręsti, kaip vykdysit savo verslą – individualiai ar tam tikslui steigiant juridinį asmenį. Nuo to priklausys Jūsų gautų pajamų apmokestinimas.

Štai nusprendus imtis individualaus verslo, prekiauti rūbais būtų galima pagal individualios veiklos pažymą (prekyba pagal verslo liudijimą galima tik turgavietėse ar nuo laikinųjų prekybos įrenginių). Tokiu atveju privalėtumėte mokėti šiuos mokesčius ir įmokas: VSD – 28,5% nuo pusės apmokestinamų pajamų arba iki 4 680 Lt/mėn.; PSD – 9% nuo pusės apmokestinamų pajamų, bet ne mažiau kaip 90Lt/mėn (nepriklausomai nuo gautų pajamų); GPM – 5%; PVM (įsiregistravus PVM mokėtoju) – 21%.

Tuo tarpu pasirinkus veiklą vykdyti per juridinį asmenį, reikėtų nutarti dėl tinkamiausios tokio juridinio asmens teisinės formos (individualios įmonės, mažosios bendrijos ar uždarosios akcinės bendrovės). Siekdami ribotos atsakomybės (kai juridinio asmens dalyvis atsako už juridinio asmens prievoles tik savo įnašo į kapitalą dydžiu) ir taupydami steigimo bei veiklos kaštus, verslininkai dažniausiai renkasi mažosios bendrijos teisinę formą. Jei turite finansinių galimybių suformuoti ne mažesnį kaip 10 000 litų įstatinį kapitalą, galite steigti uždarąją akcinę bendrovę.

Vykdant veiklą per juridinį asmenį, jei veikla yra pelninga (su sąlyga, kad vieneto pajamos per metus neviršija 1 mln. Lt), Jums tektų mokėti 5% pelno mokestis, nusprendus išmokėti akcininkui dividendus, privaloma išskaičiuoti ir į biudžetą sumokėti 20% mokestį nuo paskirtų išmokėti dividendų. Taip pat reikėtų įvertinti kitas būsimas išlaidas, o būtent – atlyginimus darbuotojams bei darbdavio savo lėšomis mokamos nuo darbuotojų atlyginimų priskaičiuotos VSD – 28%  ir PSD – 3% įmokas.

Kalbant apie pačias Jūsų nurodytas prekes – naujus rūbus, atkreipiame dėmesį, kad gabenant į Lietuvos Respubliką prekes ne iš Europos Sąjungos narių valstybių (pvz., Kinijos), jei su atitinkama valstybe nėra pasirašytų papildomų susitarimų, asmeniui kyla pareiga vykdyti privalomąsias muitinės veiklą reglamentuojančių teisės aktų nustatytas procedūras (užsiregistruoti Muitinės prievolininkų registre, sužinoti kvotą importuojamoms prekėms ir pan.). Štai importuojant prekes iš Kinijos, reikia sumokėti muitą ir 21% PVM, skaičiuojamą nuo importuojamų prekių vertės. Muito tarifas priklauso nuo to, kokios rūšies prekės importuojamos, kadangi skirtingiems tekstilės gaminiams gali būti taikomi skirtingi muitų ar akcizų dydžiai. Muito mokesčiai ES teritorijoje nėra taikomi, tad ir importo mokesčiai už rūbus įvežamus iš ES valstybių narių nebus taikomi.

Ekspertai

Vilija Viešūnaitė

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.