...

Paveiksliukų, citatų naudojimas prezentacijose ir kitose marketingo priemonėse?

Žinių bazė

2021.01.23

Ar galiu naudoti prezentacijose ar kitose save reklamuojančiose priemonėse bet kokias rastas man tinkamas nuotraukas ar citatas? Tarkime prezentaciją rengiu konferencijai. Padarau video su žinoma citata, įkeliu to žmogaus foto ir pristatau savo paslaugas? Ar nebus pažeistos autorių teisės? Jei taip, kaip žinoti, kas pažeidžia, kas ne?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Andrius Pranckevičius

Advokatas, vadovaujantis partneris / BALTICLAW

Publikavimo data: 2021-02-03 16:44

Atsakant į klausimą, visų pirma, pažymime, kad bendra tvarka yra, kad kitų asmenų sukurti saugomi kūriniai gali būti naudojami tik...

Publikavimo data: 2021-02-03 16:44

Atsakant į klausimą, visų pirma, pažymime, kad bendra tvarka yra, kad kitų asmenų sukurti saugomi kūriniai gali būti naudojami tik tada, kai tai leidžia autoriaus teisių turėtojas arba įstatymas numato atitinkamas išimtis. Tokios išimtys reiškia, kad įstatyme nustatytu konkrečiu atveju ir sąlygomis galima naudoti kūrinį be autoriaus teisių turėtojo leidimo ir tam tikrais atvejais nemokant jam jokio atlyginimo, tačiau tik griežtai laikantis įstatymo nustatytų sąlygų. Įstatymu leidžiama naudoti kūrinį asmeniniais tikslais, cituoti, mokymo ir mokslinių tyrimų tikslais ir kt. Taigi, citavimas yra viena iš išimčių, leidžiančių laisvai naudoti kūrinį. Tačiau atkreiptinas dėmesys, jog ne visais atvejais kūrinio panaudojimas bus laikomas citavimu. LR autorių teisių ir gretutinių teisių įstatyme leidžiama be kūrinio autoriaus ar kito šio kūrinio autorių teisių subjekto leidimo ir be autorinio atlyginimo, tačiau nurodžius, jei tai įmanoma, naudojamą šaltinį ir autoriaus vardą, atgaminti, išleisti ir viešai skelbti (įskaitant padarymą viešai prieinamos kompiuterių tinklais) nedidelę teisėtai išleisto ar viešai paskelbto literatūros ir mokslo kūrinio dalį tiek originalo kalba, tiek išverstą į kitą kalbą, kaip citatą (pvz., kritikos ar apžvalgos tikslais) kitame kūrinyje, jeigu toks panaudojimas yra sąžiningas ir neviršija citavimo tikslui reikalingo masto. Taigi kūrinio panaudojimas bus laikomas panaudotu citavimui tik tada, kai nukopijuojama, išleidžiama leidinyje ar viešai paskelbiama (pvz., internete) palyginti nedidelė teisėtai išleisto ar viešai paskelbto literatūros ar mokslo kūrinio ištrauka iš esmės teiginiams įrodyti ar pagrįsti ar iliustruoti kitų nuomones nagrinėjamais klausimais jūsų kūrinyje ir kai nurodomas šaltinis bei autoriaus pavardė. Jei šaltinis ar autorius nežinomi, citatą panaudojęs asmuo turi aiškiai nurodyti, kad ji yra sukurta kito asmens, pavyzdžiui, įterpti citatą į kabutes ir nurodyti, kad tai ištrauka iš kito šaltinio. Atkreipiame dėmesį, jog tai yra bendro pobūdžio konsultacija. Dėl konkrečių panaudojimo klausimų rekomenduotume susisiekti su teisininku.

Ekspertai

Andrius Pranckevičius

Andrius Pranckevičius

Advokatas, vadovaujantis partneris / BALTICLAW

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.