...

Pavadinimo, bet ne prekės ženklo registracija

Žinių bazė

2013.08.22

Įmonė, nevykdanti komercinės veiklos ir nėra pelno siekianti (tautinės mažumos bendruomnė) organizuoja renginį, kurio pavadinimą norėtų užregistruoti kaip savo intelektinę nuosavybę, ar įmanoma būtų tai padaryti ir kokia tai būtų procedūra?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Publikavimo data: 2013-08-22 12:50

Lietuvos Respublikoje registruojami šie intelektinės nuosavybės objektai – juridinio asmens pavadinimas, prekių ženklas, pramoninis dizainas, patentas ir kt. Manytina, kad...

Publikavimo data: 2013-08-22 12:50

Lietuvos Respublikoje registruojami šie intelektinės nuosavybės objektai – juridinio asmens pavadinimas, prekių ženklas, pramoninis dizainas, patentas ir kt. Manytina, kad Jums nuolat organizuojant renginį, šio renginio pavadinimas galėtų būti registruojamas kaip prekių ženklas. Pirmiausiai pažymime, kad prekių ženklas gali registruojamas ne tik prekėms, tačiau ir paslaugoms žymėti. Jūsų aprašytu atveju, svarstytina prekių ženklo registracija tarptautinės prekių ir paslaugų klasifikacijos (Nicos klasifikacijos) 41 paslaugų klasei. Ši klasė daugiausia apima asmenų ar įmonių teikiamas žmonių protinių gebėjimų ugdymo ar gyvūnų dresavimo, taip pat žmonių linksminimo ir pramogų rengimo paslaugas. Kitaip tariant, į šią klasę įeina švietimo, mokymo, pramogų, sportinės ir kultūrinės veiklos paslaugos.

Jums pageidaujant registruoti prekių ženklą, privalote Lietuvos Respublikos valstybiniam patentų biurui (toliau – Biuras) paduoti paraišką. Vienam prekių ženklui įregistruoti paduodama viena paraiška, kurioje gali būti prašoma įregistruoti ženklą vienai ar daugiau Nicos klasifikacijos prekių ir (ar) paslaugų klasių. Šią paraišką įregistruoti ženklą sudaro prašymas įregistruoti ženklą ir išduoti prekių ženklo liudijimą, bei kiti dokumentai, nurodyti Lietuvos Respublikos prekių ženklų įstatymo 11 str. 4 d., kurie paduodami tik esant poreikiui. Pažymime, kad prašymas įregistruoti ženklą ir išduoti prekių ženklo liudijimą, kaip visuomet būtinas dokumentas, yra pateikiamas Biuro nustatytos formos blanke (ZP-1 forma).

Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad už paraiškos įregistruoti ženklą padavimą, Biurui mokami mokesčiai. Pirma, Biurui mokamas 240 Lt mokestis už paraiškos įregistruoti prekių ženklą padavimą. Paraiškoje nurodžius daugiau nei vieną prekių ir (ar) paslaugų klasę, už kiekvieną papildomą klasę mokamas 120 Lt mokestis. Antra, mokamas 240 Lt mokestis už registravimą, paskelbimą ir registracijos liudijimo išdavimą. Be to, detali prekių ženklo registravimo procedūra bei Biurui mokami mokesčiai yra reglamentuojami Lietuvos Respublikos prekių ženklų įstatymu, Biuro direktoriaus 2004 m. balandžio 30 d. įsakymu Nr. 3R-37 patvirtintomis Prekių ženklų registravimo taisyklėmis (2013 m. gegužės 29 d. redakcija) bei Lietuvos Respublikos mokesčių už pramoninės nuosavybės objektų registravimą įstatymu.

Pažymime, kad Jums nepageidaujant registruoti prekių ženklo, nėra galimybės Jūsų organizuojamo renginio pavadinimą registruoti kaip kitą intelektinės nuosavybės objektą. Kita vertus, renginio pavadinimas ar jo elementai galėtų būti saugomi autorių teisės kaip kūriniai, tačiau su sąlyga, jog jie yra originalūs intelektinės veiklos rezultatai. Pavyzdžiui, renginio emblema ar piešinys būtų saugomas autorių teisės kaip vaizduojamojo meno kūrinys. Tuo atveju, jeigu Jūsų organizuojamo renginio formatas atitiktų kūriniui keliamą originalumo reikalavimą, šio renginio pavadinimas būtų saugomas autorių teisės kaip kūrinio pavadinimas. Pažymėtina, kad šiuo atveju kūrinio pavadinimas taip pat privalėtų būti pakankamai originalus.

Ekspertai

Gintautas Bartkus

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.