...

Pasitraukimas iš MB

Žinių bazė

2022.03.02

Yra atidaryta mažoji bendrija (MB). Joje dalyvauju aš ir dar vienas asmuo. Aš noriu pasitraukti. Ką reikia daryti?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Diana Grapskytė

Verslo planavimo, finansinio verslo planavimo konsultantė, mentorė / MB "Pradėk verslą paprastai"

Publikavimo data: 2022-03-15 09:38

Mažosios bendrijos nario savanorišką pasitraukimą iš MB reglamentuoja Mažųjų bendrijų įstatymas. Apie ketinimą savanoriškai pasitraukti mažosios bendrijos narys turi raštu...

Publikavimo data: 2022-03-15 09:38

Mažosios bendrijos nario savanorišką pasitraukimą iš MB reglamentuoja Mažųjų bendrijų įstatymas. Apie ketinimą savanoriškai pasitraukti mažosios bendrijos narys turi raštu pranešti mažajai bendrijai. Mažosios bendrijos narys iš mažosios bendrijos savanoriškai pasitraukia mažosios bendrijos nuostatuose nustatyta tvarka. Laikoma, kad mažosios bendrijos narys savanoriškai pasitraukė iš mažosios bendrijos ir nėra mažosios bendrijos narys nuo mažosios bendrijos atsiskaitymo su juo dienos. Su savanoriškai pasitraukiančiu mažosios bendrijos nariu, (išskyrus MB įstatymo straipsnio 5 dalyje nustatytus atvejus), atsiskaitoma mažosios bendrijos nuostatuose nustatyta tvarka. Mažosios bendrijos nariui tokiu atveju turi būti grąžintas jo įnašas ar kompensuota įnašo vertė, padidinta mažosios bendrijos pelno ar sumažinta mažosios bendrijos nuostolių, apskaičiuotų nurodyto pranešimo dienai, dalimi, proporcinga jo įnašo į mažąją bendriją dydžiui (vertei). Kai mažosios bendrijos narys savanoriškai pasitraukia iš likviduojamos mažosios bendrijos statusą turinčios mažosios bendrijos, su juo atsiskaitoma šio įstatymo 30 straipsnio 11 dalyje nustatyta tvarka. Detaliau: https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.429530.

Ekspertai

Diana Grapskytė

Diana Grapskytė

Verslo planavimo, finansinio verslo planavimo konsultantė, mentorė / MB "Pradėk verslą paprastai"

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.