...

Nuo ko pradėti kuriant transporto priemonių pardavimų aikštelę?

Žinių bazė

2013.10.22

Kokia verslo forma tinkama? Kartu palnuoju atidaryti autoservisą iki 2 darbuotojų. Transporto priemonės priklasusy kitiems asmneims, aš organizuosiu tik pardavimą. Kokie dokumentai turi bubūti ruošiami gamtosaugai, priešgaisrinei saugai?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Mantas Gerdauskis

Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"

Publikavimo data: 2013-10-22 00:04

Atsakydami į Jūsų klausimą pažymime, kad verslo formos pasirinkimas priklauso nuo Jūsų siekiamų tikslų, taip pat veiklos apimties, galimos verslo...

Publikavimo data: 2013-10-22 00:04

Atsakydami į Jūsų klausimą pažymime, kad verslo formos pasirinkimas priklauso nuo Jūsų siekiamų tikslų, taip pat veiklos apimties, galimos verslo rizikos.
Norint vykdyti Jūsų nurodytą veiklą nėra numatyta išskirtinė teisinė forma, todėl tokia veikla galite užsiimti tiek vykdydami individualią veiklą, tiek įsteigus juridinį asmenį (mažąją bendriją, uždarąją akcinę bendrovę). Būtina pažymėti, kad individualios veiklos pagal verslo liudijimą vykdymas nesuteikia teisės įdarbinti kitų asmenų, tokia galimybė numatyta tik vykdant individualią veiklą pagal pažymą. Taip pat svarbu paminėti, kad vykdant individualią veiklą asmuo už prievoles atsako visu savo turtu, tuo tarpu mažoji bendrija ir uždaroji akcinė bendrovė yra ribotos atsakomybės asmenys, todėl jų savininkai (akcininkai) neatsako už juridinio asmens prievoles savo asmeniniu turtu. Veiklos vykdymas įsteigus juridinį asmenį taip pat yra patogesnis siekiant plėsti veiklą, organizuojant didesnės apimties darbą.
Pagrindiniai aplinkosauginiai reikalavimai automobilių servisui numatyti Aplinkos apsaugos ministro 2007-07-13 įsakymu Nr. D1-405 patvirtintame Aplinkos apsaugos reikalavimų transporto priemonių techninei priežiūrai ir remontui apraše. Dirbtuvių patalpos turi atitikti šiuos reikalavimus:
grindys turi būti padengtos nelaidžia skysčiams danga, atsparia benzino ir kitų skysčių ardančiajam poveikiui;
jeigu įrengiama ant grindų nutekėjusių skysčių surinkimo sistema, ji negali būti sujungta su jokiu nuotakynu (išskyrus patalpas, skirtas transporto priemonių kėbulo plovimui);
visi nutekėję pavojingi aplinkai skysčiai turi būti surenkami (sorbuojami, valomi ar pan.) ir tvarkomi kaip pavojingos atliekos;
turi būti laikomos priemonės išsiliejusiems teršalams (naftos produktams, akumuliatorių elektrolitui ir kt.) surinkti ir (ar) neutralizuoti: absorbentų komplektai ar kitos priemonės, leidžiančios absorbuoti, neutralizuoti ne mažiau kaip 0,01 m3 bet kurio transporto priemonės eksploatacijai naudojamo aplinkai pavojingo skysčio ir ne mažiau kaip 0,1 m3naftos produktų.

Aplinkosauginiai reikalavimai automobilių servisams, taip pat ir automobilių stovėjimo aikštelėms nustatyti Paviršinių nuotekų tvarkymo reglamente, Atliekų tvarkymo taisyklėse. Remiantis Paviršinių nuotekų tvarkymo reglamentu, automobilių stovėjimo aikštelės didesnės nei 0,5ha, automobilių servisai yra priskiriami prie galimai teršiamų teritorijų, todėl turi atitikti šiame reglamente nustatytus reikalavimus.
Priešgaisriniai reikalavimai automobilių stovėjimo aikštelėms nustatyti Bendrosiose gaisrinės saugos taisyklėse, taip pat Visuomeninių pastatų gaisrinės saugos taisyklėse.

Ekspertai

Mantas Gerdauskis

Mantas Gerdauskis

Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.