...

Noriu privačiai mokinti užsienio kalbų

Žinių bazė

2013.06.09

Turiu aukštąjį humanitarinį (ne pedagoginį) vertėjos bakalauro išsilavinimą, susijusį su norima dėstyti užsienio kalba. Mano tikslas – teikti privačius kursus/pamokas vaikams ir suaugusiems pagal individualios veiklos pažymą fiziniam asmeniui. Nuo ko reikėtų pradėti? Ar galima tokius kursus rengti savo namuose (arba vykti pas mokinius į namus) ar privaloma nuomoti verslo patalpas? Ar galėčiau pagal tą pačią individualios veiklos pažymą atlikti ir privačios užsienio kalbos mokytojos ir vertėjos paslaugas? Į ką dar turėčiau atsižvelgti, ko čia nesu paminėjusi?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Publikavimo data: 2013-06-09 21:44

Norint pradėti vykdyti šią veiklą reikia ją įteisinti. Mokymo veiklos įteisinimas galimas dviem būdais – arba išsiėmus individualios veiklos pažymą...

Publikavimo data: 2013-06-09 21:44

Norint pradėti vykdyti šią veiklą reikia ją įteisinti. Mokymo veiklos įteisinimas galimas dviem būdais – arba išsiėmus individualios veiklos pažymą arba verslo liudijimą (kodas 103). Renkantis individualios veiklos formą bene svarbiausia atsižvelgti į mokėtinus mokesčius. Vykdant individualią veiklą pagal pažymą mokesčiai mokami nuo gauto pelno – 15 % gyventojų pajamų mokestis nuo viso gauto pelno ir nuo pusės gauto pelno 9 % privalomo sveikatos draudimo mokestis ir 28 % valstybinio socialinio draudimo mokestis.  Tuo tarpu vykdant individualią veiklą pagal verslo liudijimą mokamas vienkartinis mokestis nepriklausomai nuo gauto pelno. Mokesčio dydis priklauso nuo savivaldybės kurioje bus vykdoma veikla. Vilniuje šio mokesčio dydis yra 1530 LT metams (~4.20 LT dienai), tačiau jei veikla bus vykdoma tik tam tikromis dienomis, pavyzdžiui kiekvieną antradienį ir trečiadienį, tuomet galima suskaičiuoti kiek dienų per metus bus vykdoma veikla ir sumokėti tik už tą dienų skaičių. Taip pat šis mokestis gali būti sumažintas, jei esate bedarbis/ė, dieninio skyriaus studentas/ė ir t.t. Tiesa, išsiėmus verslo liudijimą reikia nurodyti adresą, kur bus vykdoma veiklą (gali būti ir namų adresas), tačiau kažkokių specialių reikalavimų mokymo veiklos vykdymo patalpoms nėra.

Pagal tą pati individualios veiklos pažymėjimą ar verslo liudijimą dviejų veiklų vykdyti negalima, tačiau galima išsiimti kelias pažymas arba kelis verslo liudijimus.

Ekspertai

Dr. Tomas Bagdanskis

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.