...

Noriu atlikti automobilio remonto darbus

Žinių bazė

2013.10.07

Laba diena. Norėčiau užsiimti individualia veikla (su verslo liudijimu ar pagal pažymą) ir remontuoti automoblius. Kokie yra reikalvimai, ar turiu turėti specialią kvalifikaciją, sertifikatus? Kokia mokesčių ar verslo forma būtų tinkama? Turiu pats darbo patirties, tačiau specialių mokslų ar kursų susijusių su automobilio mechanika nesu baigęs.
Dėkui

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Mantas Gerdauskis

Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"

Publikavimo data: 2013-10-07 13:24

Norint užsiimti individualia veikla, galiojantys teisės aktai nereikalauja, kad būtumėte baigę būtent šios srities mokymus arba kursus, taip pat nebūtina...

Publikavimo data: 2013-10-07 13:24

Norint užsiimti individualia veikla, galiojantys teisės aktai nereikalauja, kad būtumėte baigę būtent šios srities mokymus arba kursus, taip pat nebūtina turėti dokumentų (diplomai, sertifikatai ir pan.), patvirtinančių, kad turite atitinkamą kvalifikaciją šiai veiklai vykdyti.

Atsižvelgiant į pateiktą informaciją, Jūsų tikslas yra nuolat vykdyti šią savarankišką veiklą. Tam, kad nereikėtų periodiškai išsiiminėti verslo liudijimų, galite kreiptis į artimiausią Valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – VMI) teritorinį padalinį ir nemokai įregistruoti individualią veiklą pagal pažymą, kuri galios tol, kol nuspręsite ją išregistruoti, t. y. visą Jūsų savarankiškos veiklos vykdymo laikotarpį.

Skirtingai nei turint verslo liudijimą, individualios veiklos pažyma suteikia teisę teikti savo paslaugas juridiniams asmenims (pavyzdžiui, UAB), kurie užsiima tokia pačia veikla kaip ir Jūs, todėl pajamų gavimo galimybės yra žymiai platesnės. Be to, vykdant veiklą pagal individualios veiklos pažymą užtenka vieną kartą per metus deklaruoti savo pajamas VMI, teikiant metinę pajamų deklaraciją (forma GPM 308).

Jūsų individualiai veiklai priskirtas Ekonominės veiklos rūšių klasifikatorius (EVRK) yra 45.20.00 – Variklinių transporto priemonių techninė priežiūra ir remontas, todėl Jūsų pajamos bus apmokestinamos 5 proc. Gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM) tarifu, iš gautų pajamų sumos atimant visas Jūsų vykdomos veiklos metu patirtas išlaidas (jeigu turite išlaidas pagrindžiančius dokumentus) arba atimant fiksuotą 30 proc. dalį nuo visos pajamų sumos (tokiu atveju nereikia išlaidas pagrindžiančių dokumentų), t. y. GPM taikomas „grynajam pelnui“, kuris liko atėmus iš gautų pajamų paslaugų suteikimo išlaidas.

Pažymėtina, kad gautinoms pagal individualios veiklos pažymą pajamoms taikomi ir privalomojo sveikatos draudimo bei valstybinio socialinio draudimo mokesčiai (detaliau žr. http://www.sodra.lt/pasikeitimai_2013 ir http://www.sodra.lt/valstybinio_socialini_draudimo_vykdymas_2013).

Detalesnę informaciją apie pajamų deklaravimą ir individualios veiklos pažymos gavimą galite susižinoti VMI konsultacijų telefonu 1882 arba artimiausiame VMI teritoriniame padalinyje.

Ekspertai

Mantas Gerdauskis

Mantas Gerdauskis

Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.