...

Noriu atidaryti sodų bendrijos parduotuvę

Žinių bazė

2013.04.16

Toje parduotuvėje bus prekiaujama sodo bendrijos narių pagamintais bei užaugintais maisto produktais. Ar galėtų tai būti iforminta kaip individuali veikla? Kaip geriausiai tai forminti? kokie leidimai reikalingi šiai veiklai vykdyti? Jei tai individuali veikla ar gali ji išsišakoti ir į daugiau krypčių? pvz.: pridedant pire tos veiklos įrankių nuomą, ar kokių nors papildomų paslaugų suteikimą?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Publikavimo data: 2013-04-16 10:39

Atsižvelgiant į jūsų trumpai aprašytos planuojamos vykdyti veiklos pobūdį, manytina, kad individualioji veikla būtų tinkama veiklos forma. Informuojame, kad individualioji...

Publikavimo data: 2013-04-16 10:39

Atsižvelgiant į jūsų trumpai aprašytos planuojamos vykdyti veiklos pobūdį, manytina, kad individualioji veikla būtų tinkama veiklos forma.
Informuojame, kad individualioji veikla gali būti vykdoma dviem būdais: su individualiosios veiklos pažyma arba verslo liudijimu. Esminis skirtumas tarp šių dviejų būdų yra tas, kad įsigijus verslo liudijimą reikia iš anksto sumokėti fiksuoto dydžio pajamų mokestį (nepriklausomai nuo to, kiek pajamų uždirbote) ir galima verstis tik griežtai nustatytomis veiklos rūšimis.
Vykdant veiklą pagal pažymą pajamų mokestį reikia sumokėti pasibaigus metams nuo faktiškai gautų pajamų. Be to, individualioji veikla pagal pažymą suteikia teisę verstis įvairesne veikla.

Atsakydami į klausimą dėl papildomų leidimų jūsų planuojamai vykdyti veiklai gavimo, atkreipiame dėmesį, kad visi maisto tvarkymo subjektai, ne išimtis ir fiziniai asmenys, užsiimantys individualiąja veikla, privalo turėti maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą, dėl kurio išdavimo turi kreiptis į atitinkamą teritorinę Vakstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą.

Atkreiptinas dėmesys, kad gyventojai, vykdantys individualiąją veiklą pagal pažymą, privalo naudoti kasos aparatus, kai yra prekiaujama maisto produktais pastatuose ar patalpose, kioskuose, vagonėliuose, kilnojamuosiuose nameliuose, autoparduotuvėse (išskyrus prekiaujantiesiems savo (nuosavybės teise priklausančiame ar kitais teisėtais pagrindais naudojamame) namų valdos žemės sklype, mėgėjų sodo sklype arba kitoje žemės ūkio valdoje (ūkyje), kurių ekonominis dydis neviršija 1 ekonominio dydžio vieneto, išaugintais žemės ūkio produktais ir iš jų pagamintais maisto produktais, jeigu prekiautojas prekybos vietoje turi dokumentus, patvirtinančius žemės valdymą arba naudojimą, ir asmens dokumentą.

Informuojame, kad vykdant veiklą pagal individualiosios veiklos pažymą ir norint ją plėsti reikia pildyti VMI FR0792 formą ir ją pateikti Valstybinei mokesčių inspekcijai. Na, o turint verslo liudijimą ir norint plėtoti papildomą veiklą reikėtų kreiptis į Valstybinę mokesčių inspekciją dėl naujo verslo liudijimo išdavimo.

Ekspertai

Vilija Viešūnaitė

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.