...

Noriu atidaryti grožio saloną

Žinių bazė

2013.01.10

Norėčiau atidaryti grožio kabinetą su galimybe prekiauti kosmetika kuria naudojame grožio kabinete. Ar būtų galimas toks variantas ir kokie reikalavimai?

Esu estetikos specialistė gavusi išsilavinimą užsienyje. Noriu grįžti į Lietuvą ir pradėti savo veiklą. Kokių investicijų reikėtų tokiam verslui ir iš vis kokie reikalavimai ir galimybės? Visa kosmetika būtų importuojama iš Italijos. Ar norint prekiauti kosmetika salone reikia kažkokių papildomų patalpų kur ją laikyti? Į veiklą ketinu įtraukti dar vieną bendrasavininkę, kokia teisinė forma būtų tinkamiausia?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Advokatė, teisės patarėja / Nepriklausoma advokatų kontora „COBALT”

Publikavimo data: 2020-01-03 11:19

Jūsų nurodyta ūkine-komercine veikla, t.y. mažmenine prekyba kosmetika, turi teisę verstis individualią veiklą įregistravę fiziniai asmenys, taip pat juridiniai asmenys....

Publikavimo data: 2020-01-03 11:19

Jūsų nurodyta ūkine-komercine veikla, t.y. mažmenine prekyba kosmetika, turi teisę verstis individualią veiklą įregistravę fiziniai asmenys, taip pat juridiniai asmenys. Atsižvelgiant į tai, reikėtų pasirinkti atitinkamą ūkinės-komercinės veiklos formą, t.y. įregistruoti individualią veiklą, įsteigti individualią įmonę, mažąją bendriją ar uždarąją akcinę bendrovę. Konkrečios veiklos teisinės formos pasirinkimą lemia daugelis aplinkybių, pavyzdžiui, veiklos apimtis, veiklos rizikos įvertinimas ir pan. Reikia pažymėti, kad mažoji bendrija ir uždaroji akcinė bendrovė yra ribotos civilinės atsakomybės juridiniai asmenys, todėl šių juridinių asmenų savininkas (akcininkas) neatsako už įmonės prievoles savo asmeniniu turtu. Tuo tarpu vykdant individualią veiklą arba įsteigus individualią įmonę, asmuo, vykdantis individualią veiklą ar individualios įmonės savininkas, už individualios veiklos vykdymo metu atsiradusias prievoles ar individualios įmonės prievoles atsako savo asmeniniu turtu. Tačiau atsižvelgiantį į tai, kad veiklą planuojate vykdyti su kitais asmenimis, individuali veikla ar individuali įmonė Jums netiks, kadangi jos skirtos savarankiškai veiklai vienam asmeniui, kuris gali samdyti kitus asmenis, bet ne dirbti su jais partnerystės pagrindu. Todėl Jums rekomenduojame steigti mažąją bendriją ar uždarąją akcinę bendrovę. Kosmetikos gaminys neturi kelti pavojaus žmogaus sveikatai, naudojant jį pagal paskirtį ir nurodytą ar tradiciškai žinomą naudojimo būdą, laikantis gaminio etiketėje pažymėtų naudojimo bei laikymo instrukcijų, taip pat kitų gamintojo ar jo įgalioto atstovo, ar asmens, atsakingo už gaminio tiekimą į rinką, nurodymų ar informacijos. Ūkio subjektas, gaminantis ar tiekiantis rinkai kosmetikos gaminius, Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka yra atsakingas, kad jo gaminami ir/ar tiekiami gaminiai būtų saugūs žmonių sveikatai ir atitiktų šios higienos normos reikalavimus. Tiekiami į rinką kosmetikos gaminiai turi atitikti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2003 m. gruodžio 23 d. įsakymu Nr. V-757 patvirtintos Lietuvos higienos normos HN 62:2003 „Kosmetikos gaminiai:  Bendrieji reikalavimai, Draudžiamos ir ribojamos medžiagos“ reikalavimus. Taip pat yra keliami specialūs reikalavimai patalpoms, kuriose bus prekiaujama kosmetika. Lietuvos standartizacijos departamentas yra parengęs atitinkamus standartus (LST EN ISO 22716:2008). Deja, jie nėra viešai skelbiami, tačiau yra galimybė nusipirkti leidinį, kuriame galima su jais susipažinti. Tą galimą padarytu atvykus į Lietuvos standartizacijos departamentą, esantį adresu T. Kosciuškos g. 30, Vilnius.

Ekspertai

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Advokatė, teisės patarėja / Nepriklausoma advokatų kontora „COBALT”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.