Norėčiau atsidaryti meninę dovanų parduotuvėlę, nuo ko pradėti?
2013.10.22
Sveiki,
Norėčiau atsidaryti meninę dovanų parduotuvėlę, kurioje būtų prekiaujama vienetiniais dirbiniais. Pati tapau ant šilko, norėčiau pardavinėti savo darbus. Kai kurias prekes norėčiau siųstis iš užsienio ir pardavinėti parduotuvėlėje. Taip pat norėčiau imti gaminius iš kitų menininkų (parduodu-tada sumoku jiems pinigus už jų prekes).
Ar menininkai pristatantys man savo prekes, turi turėti kažkokius dokumentus (verslo liudijimą ar kita…), nes yra nemažai žmonių, kurie internete pardavineja savo rankdarbius nemokėdami jokių mokesčių. Ar galėčiau imti prekes iš tokių žmonių? Kokių dokumentų reikia?
Kokia verslo forma labiausia tinkama?
Temos: Teisė, Verslo pradžia.
Į klausimą atsakė:
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Mantas Gerdauskis
Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"
Publikavimo data: 2013-10-22 14:57
Atsakydami į Jūsų klausimą norime pažymėti, kad rankdarbių Lietuvos Respublikos teisės aktai nenumato, kad prekybai rankdarbiais reikalinga licencija, taip pat...
Publikavimo data: 2013-10-22 14:57
Atsakydami į Jūsų klausimą norime pažymėti, kad rankdarbių Lietuvos Respublikos teisės aktai nenumato, kad prekybai rankdarbiais reikalinga licencija, taip pat nėra priimta jokių higienos normų, kurios nustatytų specialius reikalavimus tokiai veiklai. Rankdarbių prekyba gali verstis fiziniai asmenys, įregistravę individualią veiklą, taip pat juridiniai asmenys, jeigu jų steigimo dokumentai nedraudžia vykdyti nurodytos ūkinės komercinės veiklos. Kokia veiklos forma konkrečiu atveju yra tinkamiausia priklauso nuo daugelio aplinkybių, pavyzdžiui, nuo poreikio samdyti kitus darbuotojus, verslo apimties ir pan. Reikia pažymėti, kad ribotos atsakomybės juridiniai asmenys (pavyzdžiui mažoji bendrija) pagal prievoles atsako tik jam priklausančiu turtu, tuo tarpu už neribotos atsakomybės juridinių asmenų (pavyzdžiui individualios įmonės) prievoles taip pat atsako šio juridinio asmens dalyvis asmeniniu turtu. Pažymėtina, kad vykdant ūkinę – komercinę veiklą visuomet egzistuoja tam tikra rizika, todėl pasirenkant veiklos formą, reikia ją įvertinti.
Būtina pažymėti, kad remiantis Vyriausybės nutarimu 2011 m. birželio 11 d. Nr. 697 patvirtintomis mažmeninės prekybos taisyklėmis, pardavėjui draudžiama parduoti prekes, kurių įsigijimas teisės aktų nustatyta tvarka nepatvirtintas prekių įsigijimą patvirtinančiais dokumentais. Dokumentais patvirtinančiais prekių įsigijimą yra laikomi raštinės prekių pirkimo – pardavimo sutartys, PVM sąskaitos – faktūros. Taip pat draudžiama parduoti prekes, nepaženklintas teisės aktų nustatyta tvarka. Prekių ženklinimo tvarką nustato Prekių ženklinimo tvarką nustato Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2002 m. gegužės 15 d. įsakymu Nr. 170 patvirtintos Lietuvos Respublikoje parduodamų daiktų (prekių) ženklinimo ir kainų nurodymo taisyklės. Atkreiptinas dėmesys kad Lietuvos Respublikoje galiojantys įstatymai nenustato pareigos prekių pardavėjui turėti kokius nors papildomus dokumentus, išskyrus nurodytus aukščiau. Perkant prekes iš gamintojų, rekomenduotina prekės ženklo naudojimo ir kitus intelektinės nuosavybės klausimus, aptarti pirkimo–paradavimo sutartyje. Tai pat pažymėtina, kad pardavėjas taip pat turi pareigą užtikrinti parduodamų prekių saugumą, kaip tai nustatyta Produktų saugos įstatyme.
Jūsų nurodyta veikla, kuomet savo vardu parduodate kitiem asmenims priklausančius daiktus yra laikoma komiso veikla. Vykdant tokią veiklą turi būti sudaroma komiso sutartis. Komiso sutarties sudarymą reglamentuoja Civilinio kodekso 6 knygos XXXVIII skyrius.