...

Maisto gaminimo paslauga

Žinių bazė

2021.06.10

Ar turint individualią veiklą galima teikti maisto gaminimo paslaugas renginiuose, pvz., stovyklose? Kai maistas nėra parduodamas, o tiekiamas vietoje (pvz., sodyboje) pagamintas dalyviams?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Indrė Kazlauskienė

Regionų koordinatorė / VšĮ Versli Lietuva

Publikavimo data: 2021-10-29 12:00

Renginių ir švenčių metu tiekti maistą ir (ar) teikti viešojo maitinimo paslaugas gali tik Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (toliau...

Publikavimo data: 2021-10-29 12:00

Renginių ir švenčių metu tiekti maistą ir (ar) teikti viešojo maitinimo paslaugas gali tik Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (toliau – VMVT) nustatyta tvarka registruoti ir (ar) patvirtinti maisto tvarkymo subjektai. Teisę registruotis VMVT tvarkomame Maisto tvarkymo subjektų registre turi tiek juridiniai, tiek fiziniai asmenys, vykdantys individualią veiklą. Vadovaujantis VMVT direktoriaus 2018 m. gruodžio 21 d. įsakymu Nr. B1-1046 „Dėl maisto produktų prekybos ir (ar) viešojo maitinimo paslaugų teikimo renginio ar šventės metu“, maisto tvarkymo subjektams, norintiems prekiauti negreitai gendančiais fasuotais maisto produktais tik renginio metu, tačiau neturintiems stacionarios prekybos vietos (pavyzdžiui, vykdantiems prekybą palapinėje), pakanka užsiregistruoti Įsakyme nustatyta tvarka (ūkinės komercinės veiklos kodas – 47.99.0.M „Kita mažmeninė prekyba ne parduotuvėse, kioskuose ar prekyvietėse“). Teikiančios viešojo maitinimo paslaugas asmenys/įmonės, siekiančios renginio ar šventės metu teikti viešojo maitinimo paslaugas, turi turėti ne tik Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą (toliau – MTSPP) vykdyti atitinkamą veiklą, bet ir būti registruotos vykdyti veiklą, ūkinės komercinės veiklos kodu 56.21 „Pagaminto valgio teikimas renginiams / pagal sutartį“). Jei įmonės/asmens turimame MTSPP nurodyta viena iš atskirų veiklų (pagaminto valgio teikimas renginiams ar pagaminto valgio teikimas pagal sutartį), asmeniui/įmonei leidžiama teikti viešojo maitinimo paslaugas renginio ar šventės metu.

Ekspertai

Indrė Kazlauskienė

Indrė Kazlauskienė

Regionų koordinatorė / VšĮ Versli Lietuva

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.