...

Leidimai ir reikalavimai ekstremalioms pramogoms?

Žinių bazė

2013.04.24

Sveiki, kilo idėja teikti tam tikrą ekstremalią pramogą, kurioje naudojami automobiliai. Yra galimybės kad mašinos gali apsiversti, atsitrenkti į kitas mašinas ir panašiai. Pagrindinis klausimas, kur reiktų kreiptis dėl tikslių tokios veiklos vykdymo reikalavimų, licencijos gavimo ir panašiai. Kokie yra reikalavimai automobiliams (saugos, kaip forminamas automobilis it t.t.)

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Publikavimo data: 2013-04-24 15:13

Nusprendus organizuoti ekstremalias pramogas, kuriose naudojami automobiliai, pirmiausia reikėtų apsispręsti, ar tokia veikla bus vykdoma asmeniškai, ar per įsteigtą juridinį...

Publikavimo data: 2013-04-24 15:13

Nusprendus organizuoti ekstremalias pramogas, kuriose naudojami automobiliai, pirmiausia reikėtų apsispręsti, ar tokia veikla bus vykdoma asmeniškai, ar per įsteigtą juridinį asmenį. Apsisprendus pramogas organizuoti individualiai, tokią veiklą būtų galima vykdyti tik pagal individualios veiklos pažymą – Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriuje nurodytą 93.29 klasę „Kita pramogų ir poilsio organizavimo veikla“ (minėta veikla pagal verslo liudijimą negalima).

Apsisprendus veiklą vykdyti per juridinį asmenį, reikėtų nutarti dėl tinkamiausios tokio juridinio asmens teisinės formos (individualios įmonės, mažosios bendrijos ar uždarosios akcinės bendrovės). Siekdami ribotos atsakomybės (kai juridinio asmens dalyvis atsako už juridinio asmens prievoles tik savo įnašo į kapitalą dydžiu) ir taupydami steigimo bei veiklos kaštus, verslininkai dažniausiai renkasi mažosios bendrijos teisinę formą. Jei turite galimybių suformuoti ne mažesnį kaip 10 000 litų įstatinį kapitalą, galite rinktis uždarosios akcinės bendrovės formą.

Valstybinės mokesčių inspekcijos sudarytame licencijuojamų veiklų sąraše nėra nurodyta Jūsų norima teikti paslauga, todėl galima teigti, kad tokio pobūdžio paslaugos nėra licencijuojamos.

Specialūs techniniai reikalavimai automobiliams yra taikomi pagal teikiamų paslaugų tipą. Šie reikalavimai yra pateikti Lietuvos automobilių sporto federacijos internetinėje svetainėje, taip pat šiame puslapyje galite rasti bendrus reikalavimus saugos įrangai (http://www.lasf.lt/index.php/LASF-techniniu-reikalavimu-komitetas).

Tokio pobūdžio paslaugos turi būti teikiamos specialiai įrengtoje teritorijoje ar uždarose trasose. Jeigu vieta, kurioje bus važinėjamasi automobiliais Jums nepriklauso nuosavybės teise, tai sutartyje, kurios pagrindu Jūs valdote žemę, turėtų būti nurodyta veikla, kurią ruošiatės vykdyti.

Taip pat atkreipiame dėmesį, kad vertėtų apsvarstyti galimybę parengti saugaus elgesio važinėjant automobiliais sutartį (aptarti paslaugos vartotojų atsakomybę, sutarties nutraukimo atvejus, jeigu asmuo nesilaiko saugaus elgesio taisyklių ir kt.), parengti saugaus elgesio taisykles ir su jomis supažindinti kiekvieną paslaugos vartotoją, kuris naudosis teikiamomis paslaugomis.

Ekspertai

Gintautas Bartkus

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.