...

Laisvalaikiu ketinu teikti automobilių ratų remonto (montavimo – balansavimo) paslaugas giminėms ir kaimynams ir tiems, kas jų paprašys. Ar šią veiklą būtina kažkaip įforminti, jei ji sezoninė ir pajamos greičiausiai neviršys 2000 Lt per metus?

Žinių bazė

2013.09.06

Jei veiklą įforminti vis tik yra prievolė, prašom nurodyti, kaip tai padaryti. Tokiu atveju būtų dar labai įdomu sužinoti, kokius turėčiau paslaugų gavėjams išrašinėti dokumentus, jei, pavyzdžiui, smulkios paslaugos kaina siektų vos 5 Lt ir paslaugos gavėjas nepageidautų identifikuotis. Ar galima, jei viekiama, pavyzdžiui, pagal individualios veiklos pažymą, apskaitos žurnale tokio pobūdžio paslaugų suteikimo faktus įforminti kažkokiu bendru įrašu, nurodant pajamų sumą, bet nenurodan kas sumokėjo.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Publikavimo data: 2013-09-06 17:17

Jeigu gyventojas vykdo tam tikrą ekonominę veiklą turėdamas konkretų tikslą – siekia naudos bei gauti pajamų, be to, tokia veikla...

Publikavimo data: 2013-09-06 17:17

Jeigu gyventojas vykdo tam tikrą ekonominę veiklą turėdamas konkretų tikslą – siekia naudos bei gauti pajamų, be to, tokia veikla verčiasi savarankiškai tęstinį laikotarpį (ne pavieniai sandoriai) – būdingas tęstinumas ir savarankiškumas, tai laikoma, kad gyventojas vykdo individualiąją veiklą. Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 2 str. 7 dalyje individualioji veikla apibrėžiama kaip savarankiška bet kokio pobūdžio komercinė ar gamybinė veikla, kuria versdamasis gyventojas siekia gauti pajamų ar kitokios ekonominės naudos per tęstinį laikotarpį. Todėl nors Jūsų minima veikla ir sezoninė, deklaruoti vykdomos individualios veiklos faktą privaloma – apie tai visų pirma turite pranešti mokesčių administratoriui.

Jeigu vykdydami individualią veiklą naudosite kasos aparatą, paslaugos gavėjas (Jūsų pirkėjas) nebus identifikuotas. Jeigu kasos aparato nenaudosite, Jūsų pirkėjui pageidaujant paslaugos suteikimo metu turite išrašyti prekių (paslaugų) pirkimo pardavimo kvitą ir ūkinę operaciją įregistruoti pajamų ir išlaidų apskaitos žurnale. Jeigu vis dėlto Jūsų pirkėjas dokumento nereikalaus, prekių (paslaugų) pirkimo pardavimo kvito išrašyti neprivalote, tačiau ūkinę operaciją (pardavimą) pajamų ir išlaidų apskaitos žurnale įregistruoti privaloma.

Ekspertai

Kristina Makaveckaitė

Kristina Makaveckaitė

Mokesčių konsultantė / KM Consulting

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.