...

Kur patikrinti verslo idėjos teisėtumą?

Žinių bazė

2013.07.09

Laba diena.

Turiu sugalvojęs verslo idėją, noriu patikrinti jos teisėtumą, sužinoti ar galimą ją vykdyti Lietuvos Respublikoje. Kokioje įstaigoje galėčiau apie tai pasikonsultuoti?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Mantas Gerdauskis

Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"

Publikavimo data: 2013-07-09 18:01

Pirmiausia, pažymėtina, jog nėra nustatytas baigtinis sąrašas ūkinių komercinių veiklų, kuriomis galima verstis Lietuvoje. Iš esmės yra leidžiama užsiimti bet...

Publikavimo data: 2013-07-09 18:01

Pirmiausia, pažymėtina, jog nėra nustatytas baigtinis sąrašas ūkinių komercinių veiklų, kuriomis galima verstis Lietuvoje. Iš esmės yra leidžiama užsiimti bet kokia ūkine komercine veikla, neprieštaraujančia imperatyvioms įstatymų normoms.

Norint atsakyti į klausimą, ar verslo idėja neprieštarauja imperatyvioms įstatymų normoms, yra būtina pasikonsultuoti su teisininku arba valstybinės institucijos tarnautojais, kurie prižiūri komercinę veiklą jūsų verslo idėjos srityje. Atkreiptinas dėmesys, jog pati verslo idėja retai kada prieštarauja teisės aktų reikalavimams. Daugiausia sunkumų iškyla naujos verslo idėjos įgyvendinimo etapuose, nes teisinė sistema pritaikyta jau esamoms verslo idėjoms įgyvendinti. Taigi, pirmiausia reikėtų atsakyti į klausimą sau, kaip jūsų verslo idėja bus įgyvendinama, kokiomis priemonėmis. Žinodami, kokiomis priemonėmis įgyvendinsite savo verslo idėją, žinosite, kur kreiptis pagalbos. Paprastai vienos verslo idėjos įgyvendinimo priemonės skiriasi, jų realizavimui taikomi skirtinti teisės aktai, tų priemonių įgyvendinimo veiklą prižiūri skirtingos institucijos. Kadangi klausimas kyla dėl teisėtumo, tikslingiausia konsultuotis su teisininku.

Konsultacijas, susijusias su verslo kūrimu, jo plėtra, teikia Viešoji įstaiga “Versli Lietuva”, kurios vienas iš pagrindinių tikslų – verslumo skatinimas. Viešoji įstaiga “Versli Lietuva” padeda konkurencingiems verslams kurtis ir plėstis Lietuvoje. Pasikonsultuoti verslo kūrimo klausimais galima šioje įstaigoje (internetinis adresas: http://www.verslilietuva.lt/). Pasikonsultuoti verslo idėjos teisėtumo klausimais tikslingiausia su teisininkais.

Ekspertai

Mantas Gerdauskis

Mantas Gerdauskis

Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.