...

Kuo skiriasi individuali veikla nuo individualios įmonės?

Žinių bazė

2012.12.20

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Publikavimo data: 2012-12-20 20:36

Pagrindinis skirtumas tarp individualios veiklos ir individualios įmonės yra tai, kad individuali veikla (pagal verslo liudijimą ar individualios veiklos pažymą)...

Publikavimo data: 2012-12-20 20:36

Pagrindinis skirtumas tarp individualios veiklos ir individualios įmonės yra tai, kad individuali veikla (pagal verslo liudijimą ar individualios veiklos pažymą) yra vykdoma fizinio asmens, o individuali įmonė yra juridinis asmuo.

Individuali veikla – tai savarankiška veikla, kuria versdamasis gyventojas siekia gauti pajamų ar kitokios ekonominės naudos per tęstinį laikotarpį: (i) savarankiška bet kokio pobūdžio komercinė arba gamybinė veikla, išskyrus nekilnojamųjų pagal prigimtį daiktų pardavimo ir (ar) nuomos veiklą; (ii) savarankiška kūryba, mokslinė, profesinė, įskaitant laisvąsias profesijas, ir kita panašaus pobūdžio savarankiška veikla; (iii) savarankiška sporto veikla; (iv) savarankiška atlikėjo veikla.

Individuali įmonė yra neribotos civilinės atsakomybės privatusis juridinis asmuo, tačiau individualios įmonės steigėju gali būti tik veiksnus fizinis asmuo.

Reikia pastebėti, kad vykdant individualią veiklą, mokamas gyventojų pajamų mokestis (gyventojai, vykdantys individualią veiklą pagal pažymą, taiko 5 proc. gyventojų pajamų mokesčio tarifą, išskyrus gyventojus užsiimančius laisvųjų profesijų veikla: jų individualios veiklos pajamos apmokestinamos 15 proc. gyventojų pajamų mokesčio tarifu). Juridiniams asmenim taikomas pelno mokestis. Juridinių asmenų apmokestinamasis pelnas apmokestinamas taikant 15 procentų mokesčio tarifą (esant tam tikroms sąlygoms – 5 procentų).

Ekspertai

Dr. Tomas Bagdanskis

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.