...

Kokius leidimus turiu turėti norint prekiauti vaikiškomis prekėmis?

Žinių bazė

2019.02.10

Darbas būtų vykdomas turint individualios veiklos pažymą, prekyba būtų nuotoliniu būdu vykdoma (e-parduotuvė). Ar galima tokią veiklą vykdyti iš namų jei prekių kiekis pradžioje būtų nedidelis. Prekės norėčiau įsigyti is ES, bet domina ir is Kinijos. Iš ES ne tiesiogiai is gamintojo būtų kai kurios prekės, bet perpirktos. Iš Kinijos tarkim tik keletas ir jei viena ar dvi prekes ir nevirsija 20€ ar vistiek muitinėje reikia registruotis. Jei prekės is ES jau CE ženklu pažymėtos ar reikia dar kažką daryti.. Dėkoju!

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Diana Grapskytė

Verslo planavimo, finansinio verslo planavimo konsultantė, mentorė / MB "Pradėk verslą paprastai"

Publikavimo data: 2020-01-02 10:38

Norint pradėti prekiauti vaikiškais rūbais internetu, reikia pasirūpinti, kad parduodami gaminiai atitiktų bendruosius, Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatyme numatytus, reikalavimus...

Publikavimo data: 2020-01-02 10:38

Norint pradėti prekiauti vaikiškais rūbais internetu, reikia pasirūpinti, kad parduodami gaminiai atitiktų bendruosius, Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatyme numatytus, reikalavimus t. y. prekės turi būti saugios, vartotojams turi būtų suteikiama galimybė susipažinti su gamintojo pateikta bei kita svarbia, su preke susijusia informacija, kuri gali turėti reikšmės vartotojo apsisprendimui dėl prekės įsigijimo. Sužinojus, kad parduodama prekė nesaugi, pardavėjas privalo informuoti apie tai vartotojus bei stabdyti prekybą tokia preke (Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo 9 straipsnis). Kadangi siekiama prekiauti vaikams skirtomis prekėmis, svarbu, kad jos atitiktų reikalavimus, kuriuos nustato Europos standartas EN 14682 „Vaikiškų drabužių sauga. Vaikiškų drabužių virvelės ir įveriamos virvelės. Techniniai reikalavimai“. Nesvarbu, kad prekės jau ženklintos kitų šalių, vis viena turi būti ženklinimas pagal tos šalies reglamentą, kurioje vyksta prekyba. Elektroninės prekybos veikla asmuo gali užsiimti ir nuosavose patalpose, jam nėra būtina nuomotis ofiso ar kitokių patalpų, tačiau jei asmuo planuoja traukti į atskaitą faktiškai veiklai patiriamas išlaidas, tuomet reikia nepamiršti, kad naudojamas veikloje ilgalaikis turtas turi būti deklaruojamas mokesčių inspekcijai prieš pradedant šias išlaidas traukti į atskaitą, t. y. reikia užpildyti FR0457 deklaracijos formą. Taip pat norint tinkamai ir tiksliai apskaičiuoti bei vėliau pagrįsti savo deklaruojamas išlaidas, visos išlaidos privalo būti pagrįstos dokumentais (sąskaitos faktūros, sutartys, kvitai ir t. t.). Mokesčiai IDV yra apskaičiuojami nuo apmokestinamųjų pajamų (visos pajamos minus išlaidos), tad tiksliai apsiskaičiuoti, kiek turėjote pajamų, galėsite tik susirinkus visus išlaidas pateisinančius dokumentus. Kaip prekės turi būti pažymėtos, yra aptariama Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2014 m. liepos 22 d. nutarimu Nr. 738 patvirtintose Mažmeninės prekybos taisyklėse. Tad jomis vadovaujantis, reikėtų užtikrinti visų prekių ženklinimą. Taip pat pažymėtina, kad nuo 2018-01-02 visi gamintojai ir importuotojai turi registruojasi GPAIS esančiame Gamintojų ir importuotojų sąvade www.gpais.eu.

Ekspertai

Diana Grapskytė

Diana Grapskytė

Verslo planavimo, finansinio verslo planavimo konsultantė, mentorė / MB "Pradėk verslą paprastai"

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.