...

Kokios socialinės garantijos užsiimant individualia veikla?

Žinių bazė

2013.05.29

Teikiu paslaugas su verslo liudijimu, tačiau socialinių garantijų beveik neturiu. Kokios socialinės garantijos būtų jei dirbčiau pagal individualios veiklos pažymą?

Mane domina kaip skaičiuojamas darbo stažas, ligos ar motinystės pašalpos, pensija dirbant su verslo liudijimu ir dirbant su individualios veiklos pažyma?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Publikavimo data: 2013-05-29 20:42

Jei dirbate pagal individualios veiklos pažymą ir mokate socialinio draudimo įmokas, tuomet turite teisę į senatvės pensiją, motinystės, tėvystės ir...

Publikavimo data: 2013-05-29 20:42

Jei dirbate pagal individualios veiklos pažymą ir mokate socialinio draudimo įmokas, tuomet turite teisę į senatvės pensiją, motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) išmokas. Mirties atveju, apdraustojo sutuoktinis ir vaikai įgyja teisę į našlių ir našlaičių pensijas. Individualios veiklos pagal pažymą ir verslo liudijimo atveju, teisės į ligos pašalpas neturite (tačiau yra galimybė savanoriškai sudaryti sutartį su SODRA ir mokėti papildomas įmokas).

Dirbant pagal verslo liudijimą ir mokant privalomas socialinio draudimo įmokas, esate draudžiami tik pagrindinei pensijos daliai (šiai dienai 396 Lt/mėn).

Dirbant su individualią veikla pagal pažymą stažas priklauso nuo įmokėtų įmokų dydžio. T.y. jei per metus gaunate ne mažiau nei 12 mėnesių minimalių mėnesinių algų dydžio pajamas, tuomet į stažą įskaitomi visi metai. Gavus mažiau pajamų stažas proporcingai mažėja.

Ekspertai

Tomas Čepulis

Tomas Čepulis

Mokesčių informacijos departamento direktorius / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.