Kokia verslo forma rinktis užsiimant aerografija?
2012.12.14
Būsimos įmonės veikla: aerografijos paslaugos/prekyba aerografiniais marškinėliais ir kt. aerografuotais daiktais/ prekyba aerografijos įranga ir aksesuarais. Ar būtina steigti įmonę? Labiau tiktų IĮ ar MB? Prekyba vykdoma internete. Kokie mokesčiai taikomi vykdant paslaugas/prekyba internete?
Temos: Teisė.
Į klausimą atsakė:
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Gintautas Bartkus
Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal
Publikavimo data: 2012-12-14 13:57
Atsižvelgiant į Jūsų nurodytą veiklos rūšį pažymėtina, jog ši veikla gali būti vykdoma tiek įsteigiant juridinį asmenį, tiek jo nesteigiant....
Publikavimo data: 2012-12-14 13:57
Atsižvelgiant į Jūsų nurodytą veiklos rūšį pažymėtina, jog ši veikla gali būti vykdoma tiek įsteigiant juridinį asmenį, tiek jo nesteigiant. Nesteigiant juridinio asmens veiklą būtų galima vykdyti pagal individualios veiklos pažymą (verslo liudijimas prekybai internetu neišduodamas). Tuo tarpu renkantis, kokios teisinės formos juridinį asmenį pasirinkti, reikėtų įvertinti veiklos apimtį, kiek asmenų planuoja užsiimti šia veikla, veiklos pradžios kaštus, veiklos apskaitos reikalavimus, mokesčius ir kitas svarbias aplinkybes. Priklausomai nuo įvertintų aplinkybių, būtų galima steigti individualią įmonę, uždarąją akcinę bendrovę ar mažąją bendriją.
Visgi, jei aprašytą veiklą vykdys vienas fizinis asmuo ir neketins jos plėsti, rekomenduotina vykdyti veiklą pagal individualios veiklos pažymą – bus mažiau išlaidų ir paprastesnė registracija (tereikia ne vėliau kaip pirmą veiklos dieną informuoti Valstybinę mokesčių inspekciją apie tokią veiklą, pateikiant atitinkamos formos prašymą). Pagal individualios veiklos pažymą veiklą vykdantis asmuo gali sudaryti partnerystės sutartį su kitais asmenimis.
Atsižvelgiant į tai, kad prekyba būtų vykdoma internete, be kitų teisės aktų reikalavimų, šiai veiklai būtų taikomos ir sutarčių sudarymą elektroniniu būdu reglamentuojančios Daiktų pardavimo ir paslaugų teikimo, kai sutartys sudaromos naudojant ryšio priemones, taisyklės (t.y. specifinės nuostatos dėl informacijos pirkėjui teikimo, sutarties vykdymo ir atsisakymo, pirkėjo teisių gynimo).
Mokesčiai taikomi, atsižvelgiant į pasirinktą veiklos formą, ir nepriklauso nuo to, ar prekyba bus vykdoma internetu ar patalpose. Pasirinkus individualią veiklą, bus taikomi tokie mokesčiai ir įmokos: valstybinio socialinio draudimo (“Sodros”) įmoka – 28,5% nuo pusės apmokestinamų pajamų arba iki 5 952 Lt/mėn.; privalomasis sveikatos draudimas – 9% nuo pusės apmokestinamų pajamų, bet ne mažiau kaip 90 Lt/mėn (nepriklausomai nuo gautų pajamų); gyventojų pajamų mokestis – 5%; PVM (įsiregistravus PVM mokėtoju) – 21%. Pažymėtina, kad iš pajamų, gautų 2013 m., galima atimti 30% veiklos sąnaudų, kurių nereikia pagrįsti jokiais dokumentais, ir tik tuomet skaičiuojami visi aukščiau nurodyti mokesčiai ir įmokos. Be abejo, turint daugiau kaip 30% sąnaudų ir jas pagrindžiančius tinkamus dokumentus, iš pajamų galima atimti visą sąnaudų sumą ir tokiu atveju apmokestinama tik likusi pajamų dalis.
Vykdant veiklą per juridinį asmenį ir gavus pelno (su sąlyga, kad vieneto pajamos per metus neviršija 1 mln. Lt), laukia 5% pelno mokestis, nusprendus išmokėti akcininkui dividendus, privaloma išskaičiuoti ir į biudžetą sumokėti 20% mokestį nuo paskirtų išmokėti dividendų. Priėmus darbuotojų, gyventojų pajamų mokestis (15%), dalis privalomojo sveikatos draudimo (6%) ir Sodros įmokų (3%) bus išskaičiuojamos iš darbuotojo atlyginimo, likusi Sodros įmokos dalis (30,98%) ir įmoka į Garantinį fondą (0,2%) bus darbdavio (juridinio asmens) mokesčių našta.