...

Kokia veikla tinkamesnė rankdarbių kūrėjams?

Žinių bazė

2013.07.03

Norėčiau patarimo pasirenkant veiklos įregistravimą. Kuriu rankdarbius, kuriuos komiso pagrindais tiekiu galerijoms/ parduotuvėms. Tenka dalyvauti parodose. Norėtųsi kažkaip įforminti šią veiklą. Kol kas imu laikinus verslo liudijimus kelis kartus per metus, tačiau norėtųsi kažkokio pastovaus įforminimo visiems metams ar ilgesniam laikotarpiui. Ką patartumėte (išskyrus UAB). Dirbu viena, planuojama veikla ir elektroninėje erdvėje.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Mantas Gerdauskis

Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"

Publikavimo data: 2013-07-03 13:51

Atsižvelgiant į pateiktą informaciją, Jūsų tikslas yra nuolat vykdyti šią savarankišką veiklą. Tam, kad nereikėtų periodiškai išsiiminėti verslo liudijimus, galite...

Publikavimo data: 2013-07-03 13:51

Atsižvelgiant į pateiktą informaciją, Jūsų tikslas yra nuolat vykdyti šią savarankišką veiklą. Tam, kad nereikėtų periodiškai išsiiminėti verslo liudijimus, galite kreiptis į Valstybinę mokesčių inspekciją (toliau – VMI) ir nemokai užsiregistruoti individualią veiklą pagal pažymą, kuri galios tol, kol nuspręsti ją išregistruoti, t. y. visą Jūsų savarankiškos veiklos vykdymo laikotarpį.
Skirtingai nei turint verslo liudijimą, individualios veiklos pažyma suteikia teisę teikti savo paslaugas (kūrinius) juridiniams asmenims (pavyzdžiui, UAB), kurie užsiima tokia pačia veikla kaip ir Jus, todėl veikimo ribos yra žymiai platesnės. Be to, vykdant veiklą pagal individualios veiklos pažymą, užtenka vieną kartą į metus tiesiog deklaruoti savo pajamas VMI.

Priklausomai nuo Jūsų individualiai veiklai priskirto Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriaus (EVRK),  Jūsų pajamos bus apmokestinamos 5 arba 15 proc. Gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM) tarifu, iš gautų pajamų sumos atimant visas galutinio produkto (kūrinio) sukūrimo išlaidas (jeigu turite išlaidas pagrindžiančius dokumentus) arba atimant 30 proc. nuo visos pajamų sumos (tokiu atveju nereikia išlaidas pagrindžiančius dokumentų), t. y. GPM taikomas „grynajam pelnui“, kuris liko atėmus iš gautų pajamų produkto (kūrinio) sukūrimo išlaidas.
Pažymėtina, kad gautinoms pagal individualios veiklos pažymą pajamoms taikomi ir privalomojo sveikatos draudimo bei valstybinio socialinio draudimo mokesčiai (detaliau žr. http://www.sodra.lt/pasikeitimai_2013 ir http://www.sodra.lt/valstybinio_socialini_draudimo_vykdymas_2013).

Detalesnę informaciją, kokiam Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriui (EVRK) yra priskiriama Jūsų savarankiška veikla, galite susižinoti Lietuvos Respublikos Statistikos departamente telefonu (8-5) 2-36-47-16, o taikomus mokesčių tarifus konkrečiai veiklai pagal Ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių (EVRK) VMI konsultacijų telefonu 1882 arba artimiausiame VMI teritoriniame padalinyje.

Ekspertai

Mantas Gerdauskis

Mantas Gerdauskis

Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.