...

Kokia individualios veiklos forma tinkamiausia savarankiškai kūrybai namuose?

Žinių bazė

2013.04.09

Domina veikla susijusi su savarankiška kūryba susijus siuvimu namuose, iš turimų visokių audinių atraižų ir kitų kūrybinių idėjų (taip pat ir eko visokios idėjos susijusios su tekstile) , taip pat siūti pagal užsakymus, ir kokius sukursiu pati pasiūti ir parduoti. Verslo liudijimo pasirinkime matau skirtymus į EVRK – Ekonominės veiklos rūšių klasifikatorius. Domina šios sritys:
Gatavų tekstilės gaminių gamyba* (x)
(EVRK klasė 13.92),
Drabužių siuvimas, taisymas* (x)
(EVRK klasės 14.11–14.14; 14.19; įeina į EVRK klasę 95.29)
Megztų (trikotažinių) ir nertų medžiagų gamyba, megztų (trikotažinių) ir nertų gaminių bei dirbinių gamyba* (x)
(EVRK klasės 14.31; 14.39; įeina į EVRK klases 13.91; 14.19),
Taikomosios dailės ir vaizduojamojo meno dirbinių gamyba*(x)
(įeina į EVRK klasę 90.03)
Siuvinėtų dirbinių gamyba*(x)
(įeina į EVRK klasę 13.99)

Kokia individualios veiklos forma tinkamiausia šioms veikloms vykdyti, kokie reikalavimai ar leidimai reikalingi, jei vykdysiu šią veiklą namuose?

Ačiū už atsakymus

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Publikavimo data: 2013-04-09 07:04

Teisę užsiimti individualia veikla, nesteigiant įmonės, suteikia LR civilinis kodeksas ir LR gyventojų pajamų mokesčio įstatymas. Nurodytoji veikla yra numatyta...

Publikavimo data: 2013-04-09 07:04

Teisę užsiimti individualia veikla, nesteigiant įmonės, suteikia LR civilinis kodeksas ir LR gyventojų pajamų mokesčio įstatymas.

Nurodytoji veikla yra numatyta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. lapkričio 19 d. nutarime Nr. 1797 „Dėl verslo liudijimų išdavimo gyventojams taisyklių” bei Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriuje. Dėl šios veiklos vykdymo galima kreiptis į Valstybinės mokesčių inspekcijos skyrių dėl verslo liudijimo arba individualios veiklos pažymos išdavimo. Šiuo atveju, veiklą vykdyti galite pagal pasirinktą veiklos formą. Planuojama tekstilės gaminių, siuvimo ir pan. veikla nepatenka į sąrašus veiklų, kuriomis galima verstis tik įsteigus juridinį asmenį arba galima verstis tik turint kompetentingos valstybės institucijos išduotą  licenciją arba leidimą.

Jeigu nurodytą veiklą norėtumėte vykdyti pagal verslo liudijimą, Valstybinės mokesčių inspekcijos skyriui turėtumėte pateikti tokius dokumentus: (1) prašymą (laisvos arba AVMI parengtos tipinės formos), (2) asmens tapatybės dokumentą, (3) nuotrauką, (4) dokumentus, patvirtinančius teisę taikyti mažesnį pajamų mokestį (jeigu savivaldybių tarybos tokių asmenų atžvilgiu yra priėmusios atitinkamą sprendimą), (5) dokumentus apie giminystę, santuoką, globą (rūpybą) (jeigu pageidaujama į verslo liudijimą įrašyti kitus asmenis).
Verslo liudijimas išduodamas per 4 darbo dienas nuo dokumentų pateikimo dienos.

Verslo liudijimai gali būti išduodami pageidaujamam kalendoriniam metų laikotarpiui, kuris negali būti ilgesnis kaip iki tų pačių kalendorinių metų pabaigos. Siekiant nurodytai veiklai įsigyti verslo liudijimą, reikėtų iš anksto sumokėti fiksuoto dydžio pajamų mokestį nuo pajamų, gautų iš tokios individualios veiklos rūšies, kuri yra Individualios veiklos, kuria gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, rūšių sąraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. lapkričio 19 d. nutarimu Nr. 1797 .

Gyventojui, įsigyjančiam verslo liudijimą konkretus pajamų mokesčio dydis už verslo liudijimą apskaičiuojamas atsižvelgiant į ketinamos vykdyti veiklos trukmę, savivaldybės tarybos patvirtintus atitinkamos veiklos, kuria gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, rūšių fiksuotus pajamų mokesčio dydžius (tarifus) bei konkrečias verslo liudijimą įsigyjančiam gyventojui pritaikytas lengvatas jų trukmę. Fiksuoto pajamų mokesčio dydžius nustato savivaldybių tarybos, tačiau šie dydžiai negali būti mažesni už pajamų mokestį, apskaičiuotą Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčių įstatymo 6 str. 4 d. nustatyta tvarka.

Jeigu nurodytą veiklą norėtumėte vykdyti pagal individualios veiklos pažymą, turėtumėte informuoti savo nuolatinės gyvenamosios vietos Valstybinės mokesčių inspekcijos skyrių apie vykdomą individualią veiklą ne vėliau kaip veiklos vykdymo pradžios dieną, pateikdamas Nuolatinio Lietuvos gyventojo prašymo įregistruoti į Mokesčių mokėtojų registrą FR0792 formą. Individualios veiklos pažyma išduodama per 10 darbo dienų nuo prašymo pateikimo dienos.

Ši veiklos pažyma išduodama neribotam laikotarpiui. Tačiau pasibaigus mokestiniam laikotarpiui, apskrities VMI privaloma pateikti metinę pajamų mokesčio deklaraciją ir sumokėti gyventojų pajamų mokestį nuo individualios veiklos pajamų, gautų per kalendorinius metus.

Ekspertai

Dr. Tomas Bagdanskis

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.