Ko reikia norint pardavinėti savo sukurtą (virtualų) produktą?
2016.09.13
Kuriu kompiuterinį žaidimą, jis bus parduodamas, kaip ir daugumą kompiuterinių žaidimų, “steam” platformoje. Ko man reikia, kad tai daryčiau teisėtai? Kad galėčiau palikti tą žaidimą ten visam laikui pardavinėti.
Temos: Teisė, Verslo pradžia.
Į klausimą atsakė:
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Aušra Maliauskaitė-Embrektė
Asocijuotoji partnerė, advokatė / Advokatų kontora GLIMSTEDT
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Asocijuotoji partnerė, advokatė / Advokatų kontora GLIMSTEDT
Publikavimo data: 2016-09-13 09:43
Nurodyta veikla gali būti vykdoma įsteigiant juridinį asmenį arba vykdant individualią veiklą. Individuali veikla gali būti vykdoma pagal individualios veiklos...
Publikavimo data: 2016-09-13 09:43
Nurodyta veikla gali būti vykdoma įsteigiant juridinį asmenį arba vykdant individualią veiklą. Individuali veikla gali būti vykdoma pagal individualios veiklos pažymą arba pagal verslo liudijimą. Atkreiptinas dėmesys, kad prekyba internetu nepatenka į veiklų, numatytų 2002 m. lapkričio 21 d. Finansų ministerijos viršininko priimtame įsakyme „Dėl verslo liudijimo formos ir veiklų, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, rūšių klasifikatoriaus patvirtinimo“ Nr. 333 sąrašą, tačiau tokio pobūdžio veikla galėtų būti vykdoma pagal verslo liudijimą.
Pažymėtina, kad kompiuterinių žaidimų perkybai internetu teisės aktai nenumato reikalavimo įsigyti papildomų leidimų ar licencijų.
Mokesčių, mokėtinų vykdant individualią veiklą pagal pažymą, tarifai pagal galiojančius teisės aktus:
– Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) tarifas: 9 %;
– Valstybinio socialinio draudimo (VSD) tarifas: 29,7 % arba 26,3%, priklausomai nuo veiklos tipo;
– Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifas: 5% arba 15%, priklausomai nuo veiklos tipo;
– Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas: 21%, jei veiklos pajamos per paskutinius 12 mėnesių viršija 45 000 eurų.
Pažymėtina, kad šioje konsultacijoje pateikiama informacija yra bendro pobūdžio, todėl dėl kiekvieno individualaus atvejo ir išsamios konsultacijos patartina kreiptis į teisininkus.