...

Ko reikia norint importuoti maisto papildus iš ne ES šalių

Žinių bazė

2012.11.19

Kokie leidimai reikalingi prekybai maisto papildais ir iš kokių institucijų? Ar reikia tiekėjo sertifikato ir panašiai?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Publikavimo data: 2012-11-19 15:31

Fiziniai, juridiniai asmenys, kitos organizacijos ar jų filialai, tiekiantys Lietuvos Respublikos rinkai maisto papildus, importuojamus iš valstybių ne Europos Sąjungos...

Publikavimo data: 2012-11-19 15:31

Fiziniai, juridiniai asmenys, kitos organizacijos ar jų filialai, tiekiantys Lietuvos Respublikos rinkai maisto papildus, importuojamus iš valstybių ne Europos Sąjungos narių, išskyrus Islandijos Respubliką, Lichtenšteino Kunigaikštystę ir Norvegijos Karalystę, privalo maisto papildą notifikuoti, t. y. pateikti Vilniaus visuomenės sveikatos centrui laisvos formos pranešimą apie į Lietuvos Respublikos rinką pateikiamą maisto papildą bei etiketės (pakuotės) lietuvių kalba pavyzdį (word formatu). Vilniaus visuomenės sveikatos centras, gavęs pranešimą, suveda informaciją į duomenų bazę per 3 darbo dienas. Už pranešimo pateikimą valstybinė rinkliava neimama.
 
Be to, būtina kreiptis į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą (toliau – nu VMVT) teritorijos, kurioje planuojama vykdyti veikla, kad būtų išduotas maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimas. Siekdami gauti maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą subjektai turi pateikti šiuos dokumentus:

1. Nustatytos formos prašymą dėl maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo (Žin., 2008, Nr. 123-4993, 2 priedas).
2. Maisto tvarkymo patalpų projektą (planą) su įrenginių išdėstymu.
3. Maisto tvarkymo proceso aprašymą (pvz., prekyba nefasuotais produktais, pagamintų patiekalų išvežiojimas ir kt.), projektines gamybos apimtis, subjekto darbuotojų skaičių, steigiamuose subjektuose – numatomą subjekto darbuotojų skaičių.

4. Dokumentus, reglamentuojančius Rizikos veiksnių analizės ir svarbiųjų valdymo taškų (toliau – RVASVT) principais pagrįstą savikontrolės sistemą, vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2005 m. rugsėjo 1 d. įsakymu Nr. V-675 patvirtintos Lietuvos higienos normos HN 15: 2005 „Maisto higiena“ (Žin., 2005, Nr. 110-4023) nuostatomis.
5. Licencijos vaistinės veiklai kopiją.
 
Ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo nurodytų dokumentų gavimo teritorinė VMVT, patikrinusi ir įvertinusi subjektą (jei subjektas tvirtinamas), išduoda pažymėjimą arba, esant neatitikčių teisės aktų reikalavimams, subjektui raštu, e. paštu ar faksu (kaip to raštu pageidauja subjektas) pateikia patikrinimo metu nustatytų neatitikčių teisės aktų reikalavimams duomenis.
 
Už pažymėjimo išdavimą imama valstybės rinkliava. Subjektas patvirtinamas neterminuotam laikui. Informuojame, kad vykdant maisto papildų prekybą internetu nėra būtina VMVT pateikti aukščiau išvardytų dokumentų. Pakanka tik užsiregistruoti teritorinėje VMVT.

Ekspertai

Vilija Viešūnaitė

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.