...

Ko reikia, kad galėčiau teikti stangrinamojo-liekninamojo masažo paslaugas? Kokie būtų reikalavimai?

Žinių bazė

2013.02.06

Esu Lenkijos pilietė, turinti leidimą nuolat gyventi Lietuvoje. Norėčiau teikti stangrinamojo-liekninamojo masažo paslaugas su “Roll shaper” aparatu. Ko reikėtų, kad galėčiau pradėti tokią veiklą? Ar galėsiu vykdyti individualiąją veiklą pagal pažymą (96.04 – fizinės gerovės užtikrinimo veikla)? Kokių pažymų dar reikės? Kokius mokesčius turėsiu mokėti? Kokie reikalavimai būtų patalpoms (planuoju nuomotį atskirą patalpą-kambarį grožio salone)?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Robertas Naruševičius

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „Constat”

Publikavimo data: 2013-02-06 10:04

Masažuotojo profesijos kvalifikacinių reikalavimų apraše (toliau – Aprašas) yra nurodyta, kad masažas – tai speciali, moksliškai pagrįsta, dozuota, mechaninio ir...

Publikavimo data: 2013-02-06 10:04

Masažuotojo profesijos kvalifikacinių reikalavimų apraše (toliau – Aprašas) yra nurodyta, kad masažas – tai speciali, moksliškai pagrįsta, dozuota, mechaninio ir refleksinio poveikio žmogaus organizmui priemonių visuma. Masažas atliekamas fizinio kontakto būdu rankomis, specialiais įrankiais arba aparatais, siekiant grąžinti sveikatą, ją palaikyti bei stiprinti organizmą.

Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministras įsakymu yra patvirtinęs licencijuojamų ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų sąrašą, į kurį patenka ir masažas kaipo toks, t. y. masažas yra laikomas licencijuojama asmens sveikatos priežiūros paslauga.

Į Jūsų nurodytą klasę (kodas – 96.04 „Fizinės gerovės užtikrinimo veikla“) įeina turkiškų pirčių, saunų, garo vonių, liesėjimo ir lieknėjimo salonų, masažo kabinetų ir kt. veikla, tačiau į šią klasę neįeina gydomojo masažo ir psichoterapijos veikla, o taip pat sveikatos, kūno rengybos ir kultūrizmo klubų bei įrenginių veikla. Vadinasi, lieknėjimo ir liesėjimo procedūrų paslaugas, galėsite teikti tik tuomet, jeigu šios paslaugos nepriskiriamos masažo paslaugoms ir teisės aktai nedraudžia gyventojui kaip fiziniams asmeniui, t. y. neįsteigus juridinio asmens, vykdyti šios veiklos. Kitaip tariant, galėsite atlikti tik tokią fizinės gerovės užtikrinimo veiklą, t. y. teikti tam tikras kūno priežiūros paslaugas), kurios nepatenka į masažo sąvoką, kaip ji aprašyta aukščiau minėtame Apraše.

Siekiant vykdyti Jūsų pasirinktą veiklą, 96.04 klasėje, „Fizinės gerovės užtikrinimo veikla“ turėsite įsiregistruoti individualią veiklą. Vykdant individualią veiklą, Jums bus taikomas 5 procentų dydžio pajamų apmokestinimo tarifas, taip pat privalėsite mokėti 9 procentų dydžio privalomojo sveikatos draudimo (toliau – PSD),  bei 28,5 procentų dydžio valstybinio socialinio draudimo (toliau – VSD) įmokas, kurios skaičiuojamos nuo 50 procentų dydžio individualios veiklos apmokestinamųjų pajamų (neatėmus PSD ir VSD įmokų) sumos. Platesnė informacija teikiama Valstybinėje mokesčių inspekcijoje prie Finansų ministerijos.

Teikiant Jūsų pasirinktas paslaugas, taip pat privalėsite gauti leidimą – higienos pasą šiai veiklai vykdyti, kurį išduoda Vilniaus visuomenės sveikatos centras. Dokumentai, reikalingi leidimui – higienos pasui gauti: paraiška, asmens tapatybę įrodančio dokumento kopija, dokumentas, įrodantis teisę naudotis patalpomis, kai patalpos nepriklauso pareiškėjui, patalpų kadastrinių matavimų bylos eksplikacijos su patalpų brėžiniais.

Jeigu planuojate atlikti masažo paslaugas, nurodytas aukščiau pateiktame Apraše, t. y. teikti asmens sveikatos priežiūros paslaugas, turėsite gauti įstaigos asmens sveikatos priežiūros licenziją, suteikiančią teisę teikti masažo paslaugą, atitikti Apraše nustatytus masažuotojo profesinius reikalavimus bei įsteigti juridinį asmenį. Svarbu nepamiršti ir tai, kad masažo paslauga gali būti teikiama tik sveikatos priežiūros įstaigose. Dėl visos papildomos informacijos, reikėtų kreiptis į Sveikatos apsaugos ministeriją.
Sėkmės!!!

Ekspertai

Robertas Naruševičius

Robertas Naruševičius

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „Constat”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.