...

Ketiname įkurti seneliu namus,laikiną priežiūrą. Kur reikėtų kreiptis ir kokios galimybės gauti negrąžinamą paskolą?

Žinių bazė

2013.11.05

Laba diena. Esam maža įmonė,kuri užsiima statybos darbais. Norim plėsti veiklą, idėja – seneliu prieglauda. Žemes sklypą turim prie ežero. Nuo ko pradėti, kur kreiptis dėl paskolų, dėl paramos? Kas gali steigti tokias įstaigas?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Inga Beiliūnienė

Priemonių valdymo skyriaus vadovė / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“

Publikavimo data: 2013-11-05 14:44

INVEGA teikia paramą verslo pradžiai ar plėtrai, įgyvendindama ES paramos lėšomis finansuojamas priemones, pagal kurias teikiamos lengvatinės paskolos ar subsidijos...

Publikavimo data: 2013-11-05 14:44

INVEGA teikia paramą verslo pradžiai ar plėtrai, įgyvendindama ES paramos lėšomis finansuojamas priemones, pagal kurias teikiamos lengvatinės paskolos ar subsidijos verslui.
Apribojimų verslo sričiai nėra, tai gali būti tiek gamyba, tiek paslaugos, socialinis verslas ar, pavyzdžiui, kūrybos, meno industrija.

Šiuo metu vienos palankiausių sąlygų verslo pradžiai sudarytos pagal Verslumo skatinimo priemonę. Šios paskolos skirtos tiek apyvartai, tiek investicijoms, pavyzdžiui, patalpų įrengimas. Dėl lengvatinių paskolų (iki 86 tūkst. Lt) iš Verslumo skatinimo fondo (VSF) gali kreiptis visi fiziniai asmenys, siekiantys pradėti ar jau plėtojantys pradėtą verslą (įmonės iki 1 metų). Gavusieji VSF paskolą gali ne tik pasinaudoti INVEGA garantija (iki 80 proc. paskolos sumos), susigrąžinti 95 proc. sumokėtų palūkanų, bet ir gauti kompensaciją už darbuotojų užmokesčio dalį (maksimali suma yra iki 25 000 Lt.). Susigrąžintas lėšas galima toliau investuoti į įmonės plėtrą, todėl šios priemonės palengvina verslo steigimo etape ir padeda saugiai įsibėgėti.

Šių paskolų teikimas yra derinamas su nemokamu pradedančiųjų verslą mokymu ir konsultavimu, pagalba rengiant bei įgyvendinant verslo planus. Dėl šių paskolų galima kreiptis į Lietuvos centrinę kredito uniją arba artimiausią kredito uniją, skambinti nemokamu tel.: 8 800 11 211. Daugiau informacijos http://lku.lt/projektas-verslumo-skatinimas/

Jei domina finansavimas pagal priemonę Verslumo skatinimas, reikėtų:
–        Kreiptis į artimiausią kredito uniją, susitikti ir aptarti verslo planą;
–        Jei trūksta užstato, kredito unija kreipiasi į INVEGĄ dėl garantijos;
–        Patvirtinus verslo planą, pasirašoma paskolos sutartis;
–        Tada kviečiame kreiptis į INVEGĄ ir teikti paraišką dėl paskolos palūkanų kompensavimo (VSF paskoloms kompensuojama 95 proc. sumokėtų palūkanų. Paraiškos pagal šią priemonę priimamos iki šių metų pabaigos, o kompensuojama iki 2015 m. rugsėjo 30 d.);
–        Kai panaudosite visas paskolos lėšas, galite kreiptis į INVEGĄ dėl darbuotojų, dirbančių įmonėje, darbo užmokesčio kompensavimo (galėsite susigrąžinti iki 25 000 Lt).

Daugiau informacijos www.invega.lt

Ekspertai

Inga Beiliūnienė

Inga Beiliūnienė

Priemonių valdymo skyriaus vadovė / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.