...

Keleivių vežimas mikroautobusu

Žinių bazė

2013.04.25

Norėčiau sužinoti ar turint individualios veiklos pažymą galima užsiimti keleivių pervežimu?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Publikavimo data: 2013-04-25 15:08

Keleivių pervežimo veikla turint individualios veiklos pažymą užsiimti galima. Leidimą verstis profesine vežimo kelių transportu veikla ir tokios veiklos vykdymo...

Publikavimo data: 2013-04-25 15:08

Keleivių pervežimo veikla turint individualios veiklos pažymą užsiimti galima. Leidimą verstis profesine vežimo kelių transportu veikla ir tokios veiklos vykdymo sąlygas reglamentuoja tiesiogiai taikomas 2009 m. spalio 21 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1071/2009. Reglamento 2 straipsnio 4 dalyje numatyta, kad vežėju laikomas bet kuris fizinis, bet kuris juridinis pelno siekiantis ar nesiekiantis asmuo, bet kuri juridinio asmens statuso neturinti pelno siekianti ar nesiekianti asociacija ar asmenų grupė arba bet kuri valstybės įstaiga, turinti savarankiško juridinio asmens statusą ar pavaldi tokį statusą turinčiai valdžios institucijai ir besiverčianti keleivių gabenimo veikla.

Atkreiptinas dėmesys, kad norint verstis keleivių vežimo už atlyginimą ūkine komercine veikla reikalinga licencija. Priklausomai nuo to, kokios rūšies vežimą pageidaujama vykdyti, licencijas išduoda Valstybinė kelių transporto inspekcija arba savivaldybių vykdomosios institucijos. Inspekcija išduoda: Bendrijos licencijas vežti keleivius, suteikiančias teisę vežti keleivius autobusais tarptautiniais maršrutais ir Lietuvos Respublikos teritorijoje, licencijas verstis keleivių vežimu autobusais vidaus maršrutais. Savivaldybių vykdomosios institucijos išduoda licencijas verstis keleivių vežimu autobusais vietinio susisiekimo maršrutais, kai maršrutas prasideda arba baigiasi licenciją išdavusios savivaldybės teritorijoje.

Ekspertai

Dr. Tomas Bagdanskis

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.