...

Kaip registruoti kavinės pavadinimą?

Žinių bazė

2013.06.25

Užsiregistravau veiklą pagal pažymą 56.10 (kavinė). Kokie būtų tolesni veiksmai susije su registru centru? Kur registruotis kad kavinė turėtų pavadinimą? Ko reikia, kad užsakyti antspaudą? Ar būtinas antspaudas?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Publikavimo data: 2013-06-25 20:37

Informuojame, kad įsigijus individualios veiklos pažymą, papildomai registruotis ar atlikti kokius kitus veiksmus Juridinių asmenų registre (toliau – JAR) nereikia,...

Publikavimo data: 2013-06-25 20:37

Informuojame, kad įsigijus individualios veiklos pažymą, papildomai registruotis ar atlikti kokius kitus veiksmus Juridinių asmenų registre (toliau – JAR) nereikia, kadangi JAR registruoja tik steigiamas įmones (pvz. UAB, AB, IĮ).

Svarbu paminėti, kad net ir tuo atveju, jeigu užsiimate individualia veikla pagal pažymą, Jūsų susigalvotą pavadinimą galima apsaugoti. Tačiau šiuo atveju, siekiant apsaugoti Jūsų sugalvotą unikalų pavadinimą nuo kitų asmenų ketinimo šį nesąžiningai pasisavinti, siūlome pavadinimą registruoti kaip prekių ženklą, t.y. paduoti paraišką į LR Valstybinį patentų biurą dėl prekių ženklo registracijos. Manytina, kad prekių ženklo registracija yra saugiausias ir patikimiausias būdas apsaugoti Jūsų teises.

Atkreiptinas dėmesys, kad prekių ženklo registracija leidžia preziumuoti, kad jūs esate vienintelis teisėtas jo savininkas, turintis išimtinę teisę naudoti šį ženklą. Be to, prekių ženklo registracija suteikia ženklo savininkui realias priemones apginti savo teises.

Atsakant į klausimą dėl antspaudo, pažymime, kad tik Juridinių asmenų registre įregistruota įmonė privalo turėti antspaudą. Tuo tarpu vykdant individualią veiklą pagal pažymą antspaudas nėra privalomas.

Ekspertai

Vilija Viešūnaitė

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.