...

Kaip nustatyti darbo laiką sutartyje?

Žinių bazė

2013.02.21

Remontuoju mašinas, bet darbo visai nedaug po 2val per dieną maždaug. Noriu įsidarbinti bet nežinau kaip tai parašyti darbo sutartyje, jei mano darbo laiko valandos neaiškios. Vieną dieną galiu dirbti kad ir visą dieną, kitą dieną išvis galiu nedirbti, bet pagrindinio darbo laikas apie 2val per dieną.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Publikavimo data: 2013-02-21 09:03

Jūsų atveju iškyla klausimas, kaip bus vertinamas darbo laikas, kuris viršytų darbo sutartyje nustatytą 2 valandų darbo dienos laiką. DK...

Publikavimo data: 2013-02-21 09:03

Jūsų atveju iškyla klausimas, kaip bus vertinamas darbo laikas, kuris viršytų darbo sutartyje nustatytą 2 valandų darbo dienos laiką.

DK 144 str. 1 d. numatyta bendra taisyklė, kad darbo laikas negali būti ilgesnis kaip keturiasdešimt valandų per savaitę. DK 150 str. 1 d. numato, kad viršvalandiniais laikomi darbai, be kita ko, dirbami viršijant kodekso 144 straipsnio 1 dalyje nustatytą darbo laiko trukmę. Iš to darytina išvada, kad viršvalandžiais laikomas darbo laikas, kai darbuotojas dirba daugiau nei 40 valandų per savaitę. Darbo kodeksas iš esmės nedraudžia darbo sutartyje nustatyti tik darbo laiko kiekį, t. y. 40 valandų per savaitę, konkrečiai nenustatant darbo dienos režimo. 
 
Jūsų situacijoje darbo sutartyje galima formuluotė, kad darbuotojas dirba ne visą darbo laiką (pvz. 10 val. per savaitę), tačiau darbo laikas, viršijantis ne visą darbo laiką, bet neviršijantis DK 144 straipsnio 1 dalyje nustatytos darbo laiko normos ir 12 valandų per dieną, darbuotojo sutikimu nėra laikomas viršvalandiniu darbu. Tokiu būdu darbuotojui vieną dieną dirbant daugiau nei 2 valandas, kitą dieną dirbant mažiau, ir esant jo sutikimui toks darbo laikas, jeigu neviršijama 40 valandų per savaitę, neturėtų būti laikomas viršvalandiniu.

Ekspertai

Dr. Tomas Bagdanskis

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.