Kaip įteisinti savo veiklą, jei planuoju teikti mokymo paslaugas juridiniams asmenims?
2013.02.03
Ar galėčiau turėdama verslo liudijimą teikti mokymo paslaugas ( užsienio kalbos mokymai) juridiniams asmenims? Kokia pati paprasčiausia (mokesčių mokejimo prasme) veiklos forma reiktų rinktis? Dėkoju už atsakymą.
Temos: Teisė.
Į klausimą atsakė:
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Dr. Tomas Bagdanskis
Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“
Publikavimo data: 2013-02-03 20:17
Pagal ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių (EVRK) (patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1995 m. gegužės 17 d. nutarimu Nr. 696 (Žin., 1995,...
Publikavimo data: 2013-02-03 20:17
Pagal ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių (EVRK) (patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1995 m. gegužės 17 d. nutarimu Nr. 696 (Žin., 1995, Nr. 43-1054; 2003, Nr. 32-1334)), užsienio kalbų mokymas priskiriamas “kitai, niekur nepriskirtai, švietimo veiklai” (EVRK 85.59 kodas). Pagal verslo liudijimų išdavimo taisykles, verslo liudijimas gali būti išduotas suaugusiųjų kvalifikacijos tobulinimo, vaikų ir jaunimo papildomo mokymo veiklai (įeina EVRK 85.59 klasė).
Individualios veiklos atveju nuo pelno mokamas gyventojų pajamų mokestis (GPM), socialinio draudimo mokestis (VSD) bei privalomojo sveikatos draudimo mokestis (PSD). Išduotas verslo liudijimas suteikia teisę verstis verslo liudijime nurodytos rūšies veikla, gyventojas pats sprendžia su veikla susijusius klausimus, pats dengia jo veiklos vykdymo išlaidas ir užtikrina, kad jo faktiškai vykdoma veikla neišeitų už veiklos, apmokestintos nustatytu fiksuotu pajamų mokesčiu ir įrašytos verslo liudijime, ribų. Už per mokestinį laikotarpį gautas pajamas, nuo kurių mokestis sumokamas įsigyjant verslo liudijimą, mokamas savivaldybių tarybų nustatytas fiksuoto dydžio pajamų mokestis (Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 6 str.).
2012 m. liepos 11 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 861 Verslo liudijimų išdavimo gyventojams taisyklių 2.3.2. punkte įtvirtintas pakeitimas, pagal teikti paslaugas (išskyrus gyvenamosios paskirties patalpų nuomą) juridiniams asmenims, jeigu iš juridiniams asmenims suteiktų paslaugų gautos iš verslo liudijime nurodytos veiklos pajamos yra ne didesnės kaip 15.500 litų per mokestinį laikotarpį, verslo liudijimas suteikia teisę teikti paslaugas juridiniams asmenims tik tuo atveju, kai veiklos, kuria gali būti verčiamasi turint liudijimą, rūšis nėra viena iš veiklos, kuria faktiškai verčiasi juridinis asmuo, rūšių. Vertinant, ar iš juridiniams asmenims parduotų savo gamybos prekių ir suteiktų paslaugų gautos pajamos yra ne didesnės kaip 15.500 litų per mokestinį laikotarpį, į 15.500 litų sumą įskaičiuojamos nuo 2012 m. gegužės 1 d. ir vėliau iš juridinių asmenų gautos pajamos, t. y. gautos pajamos laikotarpiu nuo 2012 m. sausio 1d. iki 2012 m. balandžio 30 d. neįskaičiuojamos.
Tačiau viršijus 15.500 Lt sumą, visos iš juridinių asmenų gautos pajamos apmokestinamos kaip pajamos iš įregistruotos individualios veiklos (su pažyma), t.y. taikant 5 proc., o laisvųjų profesijų veikloms – 15 proc. pajamų mokesčio tarifą, ir leidžiant atimti su tomis pajamomis susijusias išlaidas (faktiškai patirtas išlaidas, patvirtintas juridinę galią turinčiais dokumentais arba 30 proc. išlaidų – be juridinę galią patvirtinančių dokumentų), bei atitinkamai už tą laikotarpį turi būti mokamos privalomojo sveikatos draudimo ir valstybinio socialinio draudimo įmokos. Metams pasibaigus, iki kitų metų gegužės 1 d. verslo liudijimus įsigiję gyventojai privalo deklaruoti pajamas.