...

Kaip galima publikuoti nuotraukas rastas internete?

Žinių bazė

2013.08.20

Ar reikalingas raštiškas sutikimas (dokumentas) leidžiantis publikuoti nuotraukas internetinėje parduotuvėje? Atidarius elektroninę parduotuvę naudosiu kitos el.parduotuvės (tiekėjo) nuotraukas. Tiekėjo sutikimas yra, tačiau ar reikalingas koks nors raštiškas sutikimas (dokumentas) įrodantis šį sutikimą?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Mantas Gerdauskis

Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"

Publikavimo data: 2013-08-20 21:51

Nuotrauka, remiantis Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymu, yra autorių teisių objektas. Minėtas įstatymas numato, jog autorių teisių...

Publikavimo data: 2013-08-20 21:51

Nuotrauka, remiantis Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymu, yra autorių teisių objektas. Minėtas įstatymas numato, jog autorių teisių objektais yra laikomi originalūs literatūros, mokslo ir meno kūriniai, kurie yra kokia nors objektyvia forma išreikštas kūrybinės veiklos rezultatas. Įstatymas pateikia pavyzdinį kūrinių sąrašą, tarp kurių paminėti ir fotografijos kūriniai bei kiti fotografijai analogiškais būdais sukurti kūriniai. Pagrindinis autorių teisių objekto požymis – originalumas. Tad visos nuotraukos, nepriklausomai nuo jų meninės vertės ar užfiksavimo būdo ir priemonių, yra autorių teisių objektai, jeigu tik jos originalios, o originali ta nuotrauka, kuri nėra nukopijuota. Naudoti bet kokį autorių teisių objektą, tame tarpe ir nuotrauką, galima tik gavus autorių teisių subjekto leidimą.

Nuotraukos autorius paprastai yra fotografas, kuriam priklauso autorinės neturtinės teisės, kurios nėra perleidžiamos. Norint naudoti nuotraukas, reikia susitarimo su turtinių teisių turėtoju. Autorinės turtinės teisės į fotografiją priklauso ne būtinia fotografui, jos gali priklausyti fotogrfo darbdaviui arba bet kokiam kitam asmeniui, kuriam yra perleistos arba kuris turi teisę naudotis autorinėmis turtinėmis teisėmis į nuotrauką. Tad Jūsų atveju tiekėjo sutikimas būtų tinkamas tik tuo atveju, jeigu teikėjas yra turtinių teisių į nuotraukas turėtojas.

Kiekvienas autorių teisių apsaugos objekto (šiuo atveju – nuotraukų) naudojimas be autorinių teisių turėtojo leidimo ar viršijant suteiktas naudojimo teises, yra neteisėtas veiksmas, pažeidžiantis autoriaus išimtines turtines teises. Pažeidus šias teises, autorių teisių subjektai gali reikalauti ne tik turtinės, bet ir neturinės žalos atlyginimo. Lietuvos įstatymai suteikia autorių teisių turėtojui teisę reikalauti kompensacijos iki 1000 MGL arba atlyginimo, kuris turėjo būti sumokėtas, jeigu pažeidėjas būtų teisėtai naudojęsis kūriniais. Pažymėtina ir tai, jog šalia aptartos civilinės atsakomybės, autorių teisių pažeidimas gali užtraukti pažeidėjui ir administracinę ar baudžiamąją atsakomybę.

Ekspertai

Mantas Gerdauskis

Mantas Gerdauskis

Advokato padėjėjas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX"

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.