...

Kaip atidaryti įrankių nuomos punktą-parduotuvę?

Žinių bazė

2013.07.09

Laba diena, norėčiau atidaryti įrankių nuomos punktą, o kartu ir parduotuvę kokių dokumentų man reiketu norint ją atidaryti? Ar reguliuojama specialiais reikalavimais ši veikla?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Publikavimo data: 2013-07-09 20:18

Atsakydami į Jūsų klausimą, atkreipiame dėmesį, kad įrankių nuomos ir prekybos verslu galima užsiimti dvejomis formomis, t.y. įsteigus juridinį asmenį...

Publikavimo data: 2013-07-09 20:18

Atsakydami į Jūsų klausimą, atkreipiame dėmesį, kad įrankių nuomos ir prekybos verslu galima užsiimti dvejomis formomis, t.y. įsteigus juridinį asmenį arba jo nesteigiant. Nuo to priklauso, kokių dokumentų Jums reikia pradedant verslą.

Neįsteigus juridinio asmens, prekybai ir nuomai įrankiais reikalingi Valstybinės mokesčių inspekcijos išduodami verslo liudijimai ir/arba individualios veiklos pažyma. Kadangi ketinate užsiimti ne tik įrankių prekyba, bet kartu ir jų nuoma, Jums reikėtų gauti atskirus verslo liudijimus šioms verslo rūšims, t.y. vieną verslo liudijimą prekybai įrankiais, o antrą –  įrankių nuomai. Už verslo liudijimų išdavimą turėtumėte sumokėti fiksuoto dydžio pajamų mokestį. Kaip jau buvo minėta, kita galima veiklos forma įrankių prekybai ir nuomai yra individuali veikla pagal pažymą. Pasirinkus šią alternatyvą Jums užtektų vienos pažymos tiek nuomos, tiek prekybos veiklai vykdyti. Paminėtina, kad versdamasis individualia veikla pagal pažymą Jūs mokėtumėte ne fiksuoto dydžio pajamų mokestį, o turėtumėte pasibaigus mokestiniam laikotarpiui pateikti Valstybinei mokesčių inspekcijai metinę pajamų mokesčio deklaraciją už praėjusį mokestinį laikotarpį, joje deklaruoti visas praėjusio mokestinio laikotarpio pajamas ir sumokėti į biudžetą pajamų mokestį.

Įsteigus juridinį asmenį (pvz., individualią įmonę, mažąją bendriją, uždarąją akcinę bendrovę), Jums nereikėtų nei verslo liudijimo, ne individualios veiklos pažymos.

Kadangi nuomos ir prekybos įrankiais veikla nėra licencijuojama (tokiai veiklai nėra keliami specialūs reikalavimai), Jums nereikia gauti jokių papildomų dokumentų – leidimų šiai veiklai vykdyti.

Ekspertai

Dr. Tomas Bagdanskis

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.