...

Kaip apsisaugoti nuomojamus daiktus nuo vagystės arba sugadinimo?

Žinių bazė

2013.10.09

Kaip geriausia apsaugoti nuomojamus kilnojamus daiktus (tokius, kaip, pavyzdžiui, įrankiai) nuo vagystės arba sugadinimo išvengiant didelių piniginių užstatų? Kaip užsitikrinti, jog sugadinęs daiktą klientas atlygins žalą? Galbūt egzistuoja kažkokia įprasta praktika (ne tik piniginiai užstatai) šiuo klausimu? Ar veiksminga priemonė yra paprasta sutartis arba kokie svarbiausi aspektai turėtų joje atsispindėti, kad ji būtų veiksminga? Ačiū.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Arūnas Raziūnas

Verslo rizikų vadovas / AB "Lietuvos draudimas"

Publikavimo data: 2013-10-09 21:17

Išnuomavus įrankius, vagystės ar sugadinimo rizika pereina nuomininkui, kuris ir turėtų rūpintis įrankių saugumu. Bendro pobūdžio teisinė informacija, kuri apibrėžia...

Publikavimo data: 2013-10-09 21:17

Išnuomavus įrankius, vagystės ar sugadinimo rizika pereina nuomininkui, kuris ir turėtų rūpintis įrankių saugumu.

Bendro pobūdžio teisinė informacija, kuri apibrėžia daiktų nuomą:

Tiek kilnojamųjų, tiek nekilnojamųjų daiktų nuomai yra taikomos Lietuvos Respublikos civilinio kodekso XXVIII skyriaus nuostatos, reglamentuojančios bendrąsias nuomos sąlygas, nuomos sutarties šalių teises ir pareigas bei nuomos sutarties pabaigą. Įrenginių nuomai taip pat taikomos ir specialiosios to paties skyriaus normos.
Kilnojamųjų daiktų (toliau – daiktai) nuomos sutartyje, kaip ir bet kurioje kitoje nuomos sutartyje, turi būti aptarti šie pagrindiniai aspektai:

– kada ir kur sudaroma nuomos sutartis;
– kas yra nuomos sutarties šalys;
– kokie daiktai yra nuomojami (detalų jų sąrašą galima pridėti kaip nuomos sutarties priedą);
– koks yra nuomos sutarties terminas;
– kokiai paskirčiai išnuomojami daiktai;
– kada bus perduodami daiktai, t.y. kada bus pasirašomas jų perdavimo – priėmimo aktas (pastaba: daiktai gali būti perduodami ir pačia nuomos sutartimi, įtraukiant atitinkamas nuostatas į nuomos sutartį);
– koks bus mėnesinis nuomos mokestis ir kaip jis bus mokamas;
– kokios yra nuomotojo (asmens, perduodančio kitam asmeniui už užmokestį laikinai valdyti ir naudotis daiktus) teisės ir pareigos (pvz. laiku perduoti nuomininkui šalių aptartos kokybės ir kompektacijos daiktus ir kt.)
– kokios yra nuomininko teisės ir pareigos (pvz. saugoti ir prižiūrėti daiktus, naudotis jais tik pagal nuomos sutartyje numatytą paskirtį, nesubnuomoti ir neperduoti daiktų tretiesiems asmenims be išankstinio rašytinio nuomotojo sutikimo, laiku mokėti nuomos mokestį, atsakyti už daiktams padarytą žalą arba atlyginti nuomotojui jų vertę daiktų vagystės atveju ir kt.);
– kokia yra nuomos sutarties nutraukimo tvarka (kokiais būdais galima nutraukti nuomos sutartį, kokia bus dėl sutarties nutraukimo kaltos šalies atsakomybė, kaip ir kada daiktai bus grąžinami nuomotojui ir kt.);
– kitos šalims reikšmingos sąlygos (pvz. gali būti nustatytas užstatas už daiktų nuomą, kuris grąžinamas nuomininkui pasibaigus nuomos sutarčiai ir šalims pasirašant daiktų perdavimo – priėmimo aktą).

Ekspertai

Arūnas Raziūnas

Arūnas Raziūnas

Verslo rizikų vadovas / AB "Lietuvos draudimas"

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.