...

Kaip apsaugoti investicijas perkant apps’ą?

Žinių bazė

2020.10.08

Savo verslui skirtą programėlę/app’ą planuoju (šiuo metu vyksta derybos) įsigyti iš Indijos. Noriu apsaugoti savo investicijas. Matau kelias rizikas, kaip atsidurti negeroje situacijoje, kai neturėsiu tinkamai veikiančios programėlės ir jei sumokėsiu pinigus, vargiai ar atgausiu. Kaip man geriausiai elgtis, kad įsitikinčiau, kad perduodamos / perkamos teisės į programėlę, bus viskas dėl to sutarta, kad neišlįstų kažkokie trūkumai, kurie būtų esminiai? Ką reikėtų aptarti?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Andrius Pranckevičius

Advokatas, vadovaujantis partneris / BALTICLAW

Publikavimo data: 2020-10-20 10:07

Programėlės įsigijimo sandoris yra įgyvendinamas, pagal pirkimo – pardavimo sandorius reglamentuojančias LR civilinio kodekso teisės normas. Todėl, prieš įsigyjant prekę,...

Publikavimo data: 2020-10-20 10:07

Programėlės įsigijimo sandoris yra įgyvendinamas, pagal pirkimo – pardavimo sandorius reglamentuojančias LR civilinio kodekso teisės normas. Todėl, prieš įsigyjant prekę, šiuo konkrečiu atveju – programėlę, būtina įsitikinti, jog pardavėjas yra patikimas, taip pat, jei įmanoma, ištestuoti programėlę ar įsigijimo metu ji veikia tinkamai. Kita vertus, siekiant tinkamai apsisaugoti nuo kitų veiksnių, galimai kilsiančių ateityje, viską reikėtų išsamiai aptarti sudaromoje pirkimo – pardavimo sutartyje. Visų pirmiausia, rekomenduotina tiksliai aptarti kiekvienos sutarties šalių pareigas bei atsakomybes, taip pat sankcijas (delspinigius, baudas) už šių pareigų nevykdymą ar netinkamą vykdymą. Taip pat, derėtų nepamiršti įtraukti nuostatas, kurios taikytų atsakomybę pardavėjui už bet kokį trukdymą naudotis programėle ateityje. Būtina atkreipti dėmesį, jog sutarties sudarymas negarantuoja, jog pardavėjas nepažeis sutarties, tačiau sudrausmina, nurodant, jog gali būti taikomos baudos, o ginčas sprendžiamas teisme. Atkreipiame dėmesį, jog šiame atsakyme yra pateikta bendro pobūdžio informacija, norint gauti išsamią konsultaciją, siūlome kreiptis į teisininką.

Ekspertai

Andrius Pranckevičius

Andrius Pranckevičius

Advokatas, vadovaujantis partneris / BALTICLAW

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.