...

Jei parduotuvėje grojame muziką iš nemokamų interneto radijo stočių, ar nepažeidžiame autorių ir kitų teisių?

Žinių bazė

2012.12.10

1. Jei parduotuvėje grojame muziką iš nemokamų interneto radijo stočių? ar nepažeidžiame autorių ir kitų teisių? Ar papildomai reikia mokėti LATGAI ir AGATAI?
2. Jei nusiperkame iš partnerių muziką ar papildomai reikia mokėti LATGAI ir AGATAI?
3. Jei sumokame tiesiogiai atlikėjui ir kūrinio autoriui, ar reikia mokėti papildomai LATGAI ir AGATAI?

Kokie galimi variantai dėl muzikos grojimo parduotuvėse, kurie būtų naudingiausi ir pigiausi verslui?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Publikavimo data: 2012-12-10 11:46

Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatyme įtvirtinta autorių, atlikėjų ir fonogramų gamintojų teisė gauti atlyginimą už komerciniais tinklais išleistų kūrinių...

Publikavimo data: 2012-12-10 11:46

Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatyme įtvirtinta autorių, atlikėjų ir fonogramų gamintojų teisė gauti atlyginimą už komerciniais tinklais išleistų kūrinių ir fonogramų naudojimą.

Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad kūrinių ir fonogramų naudojimu pagal Įstatymą pripažįstami ir tie atvejai, kai bet kokioje viešoje vietoje muzikinis fonas skelbiamas per radijo imtuvą ar televizorių, kadangi transliuojamų/retransliuojamų radijo programų metu yra naudojami minėti objektai. Atsižvelgiant į tai, būdamas parduotuvės savininkų/valdytoju, kuris savo veiksmais viešai naudojate kūrinius ir fonogramas (muzikinį foną), esate pripažįstamas naudotoju pagal Įstatymo nuostatas, todėl privalote mokėti atlyginimą autoriams, atlikėjams ir fonogramų gamintojams pagal sudarytą sutartį su kolektyvinio administravimo asociacija (LATGA, AGATA ir pan.).

Svarbu paminėti, kad “nemokamos radijo stotys” savo veikloje naudoja fonogramas, todėl šiems subjektams suteikiama neišimtinė teisė naudoti autorių ir gretutinių teisių objektus. Atlyginimas sumokamas tik už teisę juos transliuoti ar retransliuoti, tačiau į šį atlyginimą neįeina kūrinių ir fonogramų kitoks naudojimas, pavyzdžiui kaip muzikinis fonas Jūsų parduotuvėje. Todėl už viešoje vietoje skelbiamą kūrinį/fonogramą atlyginimą privalo mokėti pats parduotuvės savininkas.

Atsakant į antrą klausimą, atkreipiame Jūsų dėmesį, kad materialios laikmenos (pvz. CD) yra leidžiamos komerciniais tikslais, todėl šią nusipirkus ir viešai skelbiant parduotuvėje fonui sukurti, autorius, atlikėjas ir fonogramų gamintojas taip pat turi teisę gauti atlyginimą.

Atsakant į trečią klausimą, Įstatymo nurodyta, kad autoriai, atlikėjai, fonogramų gamintojai, transliuojančiosios organizacijos ir kiti autorių bei gretutinių teisių subjektai turi teisę perduoti savo turtines teises kolektyviai administruoti šiems tikslams specialiai įsteigtoms kolektyvinio administravimo asociacijoms. Remiantis šia nuostata, autoriai,   atlikėjai ir fonogramų gamintojai perdavė AGATA ir LATGA-A kolektyviai administruoti jų turtines teises. Atsižvelgiant į tai, privalote mokėti atlyginimą šiems kolektyvinio administravimo subjektams.
Atsižvelgiant į aprašytą, siūlome kreiptis į kolektyvinio administravimo asociaciją su prašymu suteikti licenciją prašyme nurodytu būdu naudoti kūrinius ir fonogramas savo parduotuvėje.
 

Ekspertai

Vilija Viešūnaitė

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.