...

Išimtinės distribucijos sutartis su gamintoju

Žinių bazė

2021.10.26

Laba diena,
turiu elektroninę parduotuvę, prekiauju kosmetikos priemonėmis, kurias įsigyju iš savo tiekėjų, kurie veiklą vykdo Europos Sąjungoje. Su manim susisiekė distributorius Lietuvoje, kuris turi išimtinę distribucijos sutartį su gamintoju. Distributorius pateikė raštą dėl teisių pažeidimo. Man yra žinoma situacija, jog distributorius su išimtine sutartimi, gali drausti prekybą. Čia turbūt viskas yra aišku, tačiau taip pat rašte reikalauja pateikti ir daugiau mano manymu konfidencialių duomenų (pirmas punktas kaip ir aiškus, tačiau man labiausiai klausimas kyla dėl antro ir trečio):

1. pašalinti iš valdomos el. parduotuvės informaciją apie siūlomas prekes bei susilaikyti nuo tolimesnio jų platinimo;
2. pateikti informaciją apie Siūlomų prekių tiekėją, įgytus bei parduotus Siūlomų prekių kiekius, taip pat informaciją apie Siūlomų prekių likučius sandėlyje;
3. pateikti sąskaitas–faktūras ir (ar) kitus buhalterinius dokumentus, patvirtinančius atsiskaitymą su tiekėju už siūlomas prekes.

Taip pat norėčiau pasitikslinti, ką tokiu atveju daryti su turimais likučiais? Prekybą vykdome neseniai (~3-4 mėn.). Ar man gali distributorius uždėti kažkokią baudą, kokiu pagrindu? Ginčą noriu išspręsti taikiai, tačiau esu jauna įmonė, negalinti pasisamdyti teisininkų, bet norėčiau ginčą išspręsti pagal visus teisės aktus, kadangi yra žinoma atvejų, jog didieji prekybininkai irgi mėgsta pagudrauti (pagasdinti). Aš prekybą šiuo prekės ženklu jau sustabdžiau (tačiau dar nepašalinau iš svetainės, tik apribojau prekių įsigijimą). Ir labai būtų įdomu sužinoti, kaip ateityje galima būtų išvengti tokių nesusipratimų ir nepradėti prekybos prekėmis, kurias kontroliuoja kiti juridiniai asmenys (distributoriai su išimtinėmis sutartimis), t.y., galbūt reikia kreiptis tiesiai į gamintoją, kad patvirtintų, jog Lietuvoje yra distributorius, galbūt yra kokios nors viešos duomenų bazės, kuriose galima pačiam pasitikrinti?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Kol kas nėra atsakymų.

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.