...

Individuali veikla Lietuvoje dirbant kitoje Europos valstybėje

Žinių bazė

2022.04.01

Ar galima išsiimti individualios veiklos pažymą arba verslo liudijimą Lietuvoje, jeigu tuo pat metu esu įdarbinta pilnu etatu ir visus mokesčius moku Kipro Respublikoje? Esu išsiregistravusi iš Lietuvos ir tapau Kipro residente, čia gyvenu ir dirbu samdomą darbą. Noriu atidaryti elektroninę parduotuvę ir prekybą vykdyti tik Lietuvoje. Kaip galiu įregistruoti šią veiklą Lietuvoje, kai nesu nuolatinė Lietuvos gyventoja?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Premium

Publikavimo data: 2022-08-04 14:23

Jei esate užsienio valstybės rezidentė (nenuolatinė Lietuvos gyventoja) faktiškai užsienyje vykdomos individualios veiklos Lietuvoje registruoti neturite, neatsižvelgiant į tai, kad...

Publikavimo data: 2022-08-04 14:23

Jei esate užsienio valstybės rezidentė (nenuolatinė Lietuvos gyventoja) faktiškai užsienyje vykdomos individualios veiklos Lietuvoje registruoti neturite, neatsižvelgiant į tai, kad prekės, kuriomis prekiausite elektroninėje parduotuvėje, bus orientuotos į Lietuvos pirkėjus. Dėl galimų mokestinių prievolių (veiklos įregistravimo, pajamų apmokestinimo, deklaravimo ir pan.) turite kreiptis į užsienio valstybės (Kipro) mokesčių administratorių ar/ir į kompetentingus asmenis. Nenuolatinis Lietuvos gyventojas įregistruoti Lietuvoje individualią veiklą pagal pažymą arba įsigyti verslo liudijimą turi tuo atveju, jeigu veiklą jis vykdo per nuolatinę bazę Lietuvoje. Nenuolatinis Lietuvos gyventojas laikomas veikiančiu per nuolatinę bazę Lietuvoje, jeigu jis Lietuvoje nuolat vykdo veiklą (pvz., turi pastovią veiklos vykdymo vietą) arba vykdo savo nuolatinę veiklą per priklausomą atstovą (agentą). Tai yra, jei nenuolatinis Lietuvos gyventojas veiklą vykdo faktiškai būdamas Lietuvoje, tuo tikslu turėdamas Lietuvoje patalpas, biurą, kabinetą ar pan.

Ekspertai

Regina Utkienė

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.